Sena Yayınları

 • Mutlu Evlilik

  Evlilik hakkında pek çok şey yaşamış, görmüş, duymuş veya okumuş olabilirsiniz. Şu an bekâr, evli veya boşanmış, mutlu ya da mutsuz olabilirsiniz. Evli ve mutluysanız bunu geliştirmek, evli ve mutsuzsanız durumunuzu iyileştirmek bizim bu kitapla üstlendiğimiz bir görevdir. Örneğin, bekârsınız ve nasıl biriyle evleneceğinize karar veremiyorsunuz ya da evli de bekâr da değil, dulsunuz veya boşanmışsınız, evlenmeye cesaretiniz kalmamış ve “Evlenip yine mutsuz olursam? Neden hayatımı başkaları için karartayım, bundan sonra böyle yaşarım daha iyi, kimseye ihtiyacım yok benim,” dediğiniz bir noktadasınız. Bu kitaptaki tavsiyeler sizi yakından ilgilendiriyor.

  7,94
 • Allah’ın İsimlerinin Sırları

  Allah’ı sevmenin ve O’na giden aydınlık yolda ilerlemenin ipuçlarından biri de, O’nun muhteşem sıfatları ve tüm varlığını kuşatan isimlerini anlamaktır. ‘Allah’ın İsimlerinin Sırları’, kendi alanında yazılmış Havas âlimlerinin eserlerindeki seçmelerden oluşurken, Allah’ın güzel isimlerinin anlamlarını, ebced değerlerini, zikir saatlerini, manevi hayatımıza bakan yönlerini ve faydalarını gözler önüne seriyor. Esmaü’l Hüsna’yı keşfederken şimdiye kadar görmediğiniz manevi tad ve lezzetlerle tanışacaksınız. Bu sonsuz okyanusta yol almaya hazır mısınız?

  10,24
 • Dua İle Ruhsal Tedavi

  Allah’ım, bizi birbirimize sevdir ve aramızdaki gerginliği, nefreti bertaraf eyle.”

  Dua ile Ruhsal Tedavi okuru ibadetin özü, kulluğun bir parçası olan duanın mucizelerine tanık kılan benzersiz bir çalışma. Duanın, insan ruhunun yaralarını iyileştiren ilahi bir merhem oluşu ilk kez bu kitapta Havas ilmi kapsamında ele alındı.

  Dua ile Ruhsal Tedavi’de cinler ve kötü ruhların etkisine karşı okunacak dualardan bahsedilirken, çevremizde de nasıl manevi bir atmosferin oluşabileceğinin ipuçları veriliyor. Kitap bir yandan da dua etmenin usulünü ve kabulünün şartlarını anlatırken diğer yandan da seçme dualarla ruhsal tedavinin kapılarını aralıyor.

  Ayrıca Allah’ın İsimlerinin Sırlarıyla ve Besmele’nin birçok mucizesiyle ilgili bilgiler sunuluyor.
  devamını oku

  9,09
 • Dua İle Gelen Şifa

  Dua teslimiyettir, yardım talebidir, istemektir, umuttur…

  Dua ile Gelen Şifa’da dua etmenin adabı, istenilen şeyin özelliğine göre nasıl dua edilmesi gerektiği ve daha pek çok konu; ayetler, hadisler ve İslam aimlerinden aktarılan kıssalarla desteklenerek anlatılmaktadır…

  10,24
 • Esma Zikri

  İsminizin ebced değerini ve Allah’ın hangi ismine (Esmasına) denk geldiğini biliyor musunuz?
  Bulduğunuz Esma ile Allah’ı zikretmeyi ve Allah’ın bu ismi ile O’na dua etmeyi hiç düşündünüz mü?
  Esmâü’l Hüsna’yı bilmek, zikretmek, manalarını öğrenmek, insanoğlu için birer şifa kaynağıdır.
  Allah’ın her bir ismi sonsuz sırlar taşır. Aynı zamanda kullarının O’na yöneldiği birer kapı mahiyetindedir.
  Mesela; Rezzak ismi ile rızk isteriz. Şafi ismi ile şifa, Gafur ismi günahlarımızı, hatalarımızı affetmesini, Vedud ismi ile sevmeyi, sevilmeyi, sevdiğimize kavuşmayı, Latif ismi ile birçok güzellikler ve nimetler lutfetmesini isteriz.
  ‘Esmâ Zikri’nde isminizin ebced değerini ve isminize bakan Esmâ-i İlâhiyi bulacak, bu Esmâlarla Yüce Allah’a duâ ve zikirlerle yaklaşarak, hayatınızda birçok manevi huzur ve mutlulukları keşfedeceksiniz.
  devamını oku

  11,39
 • Dünya Onların Ahiret Bizim Olsun

  Hz. Ömer (ra), sessizce, dinlenmekte olduğu odaya girer. Bir an çevresine göz gezdirir. Odasının bir yanında işlenmiş bir deri, bir diğer köşesinde de, içinde birkaç avuç arpa bulunan küçük bir torba vardı. İşte Allah Resûlü’nün odasında bulunan eşyalar bundan ibaretti.

  Bu manzara karşısında ağlamaya başlayan Hz. Ömer’in (ra) hıçkırıkları Allah Resûlü’nü uyandırır. Kalkınca hasırın vücudunda iz yaptığını, kan oturduğunu gören Hz. Ömer (ra) ise omuzları sarsıla sarsıla ağlamaya başlar.

  Peygamber Efendimiz (sav) hayretle sorar:
  “Ey Hattab oğlu! Niçin ağlıyorsun?”
  “Ey Allah’ın Elçisi! İranlılar imparatorlarını saraylarda yaşatırken, Bizanslılar Kayserlerini lüks ve ihtişama boğmuşken sen ki Allah’ın Elçisisin… İzin versen de, biz de seni…”

  Maksat anlaşılmıştır, Allah’ın Elçisi (asm), gelecekteki halifesinin sözünü hüzünlü bir tebessüm, tatlı bir el işareti ile keser ve
  “Bu dünya hayatı sadece bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı “ (Ankebut, 29/64)
  ayetini okuduktan sonra ekler:
  “İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!..”
  devamını oku

  9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?