2 Ürün

 • Kış Ruhu

  Bu seçki, Edward Said’in sürgün, göçmenlik, sömürgenin temsil edilme biçimi ve günümüzdeki edebiyat eleştirisi üzerine dokuz yazısını içeriyor.
  Akademi ve fikirler dünyası ile kaba siyaset, devlet iktidarı ve askeri güç dünyası arasındaki fiili yakınlıkların görmezden gelindiği çağımızda, entelektüellerin ahlaki rehabilitasyona ve yeniden tanımlamaya ihtiyaç duyduğunu belirten Said, herkesi bugünkü kültürel durumla hesaplaşmaya çağırıyor ve “Entelektüel sıfatıyla içine kapatıldığımız disipliner gettoların sınırlarını yıkıp geçmek, dünyanın nesnel temsilini uzmanlarla onların müşterilerinin oluşturduğu küçük zümrenin eline bırakmamak zorundayız,” diyor.

  11,39
 • Türkiye’nin Ağaçları Albümü İğne Yapraklı Ağaçlar

  Türkiye’nin Ağaçları Albümü, çocukların ve büyüklerin ağaçları tanımasını ve ayırt etmesini kolaylaştıracak bir rehber seri.
  Elinizdeki rehberde neler bulacaksınız?
  Ağacın Latince ismi, sınıfı, ailesi ve cinsi. Bu bilimsel sınıflandırma sayesinde istediğiniz ağaçla ilgili araştırma yapabilirsiniz.
  İnfo-grafikler: Ağacın Türkiye’de nerelerde görüldüğü. Ağacın ulaşabileceği en uzun boy. Boyunun diğer ağaçlarla yahut bir binayla karşılaştırılması. Deniz seviyesinden ne kadar yüksekte yetişebileceği.
  Yaprak, çiçek, meyve ve tohum görselleriyle birlikte ayrıntılı bilgiler.
  Birbirine benzeyen ağaç türlerini ayırt etmek için ipuçları.
  Ağaçların hangi endüstrilerde kullanıldığı.
  Ağaçların anavatanı, nerelerde yetiştiği ve ağaçlarla ilgili ilginç bilgiler.
  devamını oku

  4,49

Eğitim Kitapları