Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyatı (5 Cilt)

63,14

Merhum Erbakan’ı hep siyaset meydanlarından biliriz. Birçoğumuz O’nun ilim ve bilim alanında köklü bir geçmişe sahip olduğuna bu külliyatta tanıklık edeceğiz.
MGV Yayınları’ndan çıkan Erbakan Külliyatı, Milli Görüş Hareketi’nin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümetinin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın gençlik çağlarından itibaren yazdığı eserlerden meydana gelmiş. Toplam 5 ciltten oluşuyor.
İTÜ Makine Bölümü’nden mezun olan Erbakan’ın teknik alanda yazdığı kitapların yanı sıra, edebi değeri yüksek metinler, farklı ilim dallarına ait analizler, bazı Millet Meclisi konuşmalarından oluşturulan eserler, farklı konulardaki bir takım konferans ve miting konuşmaları, Körfez Krizi yahut 12 Eylül gibi önemli olaylar ile alakalı hatıraları ve görev aldığı hükümetlerde yapılan icraatlarının derlenmesi ile meydana gelen çeşitli eserler bulunmaktadır.
Külliyat, Erbakan Hoca’nın kendi ismi ile yayınlanan bütün eserleri kapsamaktadır. Bazı kitaplar Erbakan Hoca’nın çeşitli konuşmalarından yola çıkarak hazırlanmış. Kitaplaştırılan bu konuşmalar da Külliyata dahil edilmiş.
Farklı ebat, içerik ve metod ile bir araya getirilen bu eserlerde ise herhangi bir ayrım yapılmamış. Merhum Erbakan’ın yabancı dilden Türkçeye yaptığı çevirilerin tamamı yerine sadece bu kitapların kapaklarına yer verilmiş.
Erbakan imzası ile yayınlanan bu eserlerde yer yer Erbakan’ın Anadolu’nun herhangi bir şehrinde yaptığı ağır sanayi yatırımlarına dair bilgiler ya da Erbakan’ın Doğu meselesi üzerine, Kıbrıs, Filistin, Kafkaslar, Balkanlar gibi sorunlu bölgeler yahut emperyalizm, modernizm veya siyonizm gibi konular hakkında yaptığı açılımların detaylarına rastlıyoruz.
Külliyatın yayın sırası ile alakalı kronolojik bir metod izlenmemiş. Erbakan gibi bir şahsiyetin ele aldığı konularında kendisi gibi çok yönlü olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl ilk baskısının ardından gözden geçirilmiş ikinci baskısı ile bugünlerde okuyucusu ile buluşuyor.
60 yıla yakın sürede Erbakan Hoca’nın yazdığı bu Külliyatta okudukça satırlar arasında tarihi bir yolculuğa çıkıyor yollar. Yaşamında Erbakan’ı, dahası O’nu inandığı değerlerle tam manası ile tanıma fırsatı bulamayanlar için hala öğrenecek çok şey varmış diyebiliriz.

5 adet stokta

Yayın Tarihi: 28.02.2013
ISBN: 9786056236358
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 2168
Cilt Tipi: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
Boyut: 19 x 27 cm
Category: