Fehmi Çalmuk

Fehmi Çalmuk, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Araştırma - İnceleme, Aşk Romanları ve Öyküleri kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Ay Yıldızın Çocukları, Aşkına Aşık Oldum, Bir Kampanya Yaptık Anasını Satayım, Büyük Doğu’nun Atlıları, Das İst Erbakan, Das İst Erbakan - Anadolu’nun Sanayileşme Sevdası 2. Cilt olarak sayılabilir. Fehmi Çalmuk kitapları; Alan Yayıncılık, Elips Kitap, Esen Kitap, Hoton Yayınları, Metis Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Fehmi Çalmuk tarafından yazılan son kitap "Mücahit Başbuğ - Kızıl Elma'nın Kutalmış Çocukları", Hoton Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Das İst Erbakan “Reis Beyin Oğlu” 1. Cilt

  “Das İst Erbakan” serisinin 1’inci cildi “Reis Beyin Oğlu” kitabıyla; yüz yılı aşkın “Erbakan/Özbakan” tarihinin apolitik biyografisini okuyucu ile buluşturuyor.

  Osmanlı Devleti’nin küllerinden doğan Cumhuriyet’in ilanının üçüncü yılıydı. Ağır ceza reisinin yeni doğan erkek çocuğuna dinin yıldızı anlamına gelen “Necmettin” ismi verildi. Parlak bir öğrenciydi. Çocukluğunda mahalledeki arkadaşlarıyla kurduğu küçük devlet, bastığı paralar O’nun hayalini gösteriyordu. O, bir yıldızdı. Yıldızlara ulaşmak bir hayaldi. Ancak hayatı boyunca hayallerini gerçekleştirmek için çalışacak, doğduğu vatan topraklarını dünyada yıldızlaştıracaktır.

  9,09
 • Das İst Erbakan (2. Cilt) Anadolu’nun Sanayileşme Sevdası

  Hoton Yayınları. eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın bugüne hiç yayınlanmamış belge ve fotoğraflarından oluşan kaynak niteliğindeki “DAS İST ERBAKAN” serisinin 2’inci cildi yayınlandı. Gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk’un kaleme aldığı ‘‘Das İst Erbakan”’ serisinin 2’inci cildi ‘‘Anadolu’nun Sanayileşme Sevdası” ismini taşıyor.

  Das ist Erbakan serisinin ikinci cildi; Erbakan’ın 1967 yılında Nermin Saatçioğlu ile evlenmesine, eşinin neden ve ne şekilde başını örttüğüne, O’nun aile ilişkilerine de kapı açmaktadır. Profesör kardeşlerin en küçüğü olan Necmettin Erbakan’ın dermotoloji ve göz alanında dünyada ün yapmış abileri Nizamettin Erbakan ve Selahattin Erbakan ile ilgili bilinmeyen bilgiler de kitapta yer almaktadır.

  10,24
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?