Bülent Akyürek

1969 Elazığ doğumlu olan Bülent Akyürek, 1985 yılında Ankara'ya yerleşmiş, çok sayıda dergi çıkartmış ve batırmıştır. On yedi yaşından itibaren romanları yayınlanmıştır. Hiç siyasete bulaşmayan Bülent Akyürek, 35 yaşına kadar Türkiye'nin en tehlikeli ateist, nihilist adamıydı. Hidayetten sonra edebiyatı bırakarak eleştiri kitapları yazmıştır. Bülent Akyürek, hidayete erdikten sonra artık ne yaparsa yapsın, ne yazarsa yazsın Allah için hepsi olacak diye söz vermiştir. Aynı zamanda yol parasını karşılayan herkese ve her yere söyleşi için gitmektedir. 35 yıllın geçmişinin hatalarını hem beyni ile hem de ayakları ile düzeltmeye çalışmaktadır.

 • Yılgın Türkler

  Çok az kitap bu kadar okundu, bu kadar tartışıldı ve yazarını bu kadar tanınır kıldı.

  Bülent Akyürek’i cesur romanları ve olay yaratan konuşmalarından tanıyoruz. Sert dili ve kalemiyle hep söylenemeyenleri söyledi. Hiç susmadı, hiç esnemedi… Yayınevimiz ilk yayınlandığında Bestseller olan ve bu özelliğini yıllardır yitirmeyen “Yılgın Türkler”in genişletilmiş ve gözden geçirilmiş yeni baskısını sunmaktan gurur duyar…

  Bu kitap, dünya tarihinin en yorgun, en yılgın milletine agresif, hüzünlü ve trajikomik bir son çağrıdır.

  Bazı konu başlıkları:
  Ayaktayken bir bardak su getirsene
  Taş yok mu taş?
  Almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık
  Memleketi sen mi kurtaracan?
  Yellenme biçimlerine göre karakter tahlilleri
  Gavur yapıyor abi
  NASA’nın başında iki Türk varmış
  Gitcem abi bu ülkeden
  Akıl verme para ver
  Adamın olacak iyi bir yere büfe açacan abi
  Yenildik ama ezilmedik
  Çocuk heyecandan cevap anahtarını kaydırmış ablası
  Bana bişey olmaz ben Türk’üm
  Ya ver ya terk et
  Bir oturuşta iki büyük deviririm ama asla sarhoş olmam abi
  Dört iklim görüyok, başka kimin ülkesinde var abi
  Türk’ün aklı tuvalette gelirmiş
  GV bırakın biz size döneriz
  Sende karizma eksik abi
  Küçük esnaf ölmüş abi
  Oranın kızları nasıl abi?
  Sigarayı bıraktım artık merdivenleri koşarak çıkıyorum abi…

  Gerçeğin her zaman iki şahide ihtiyacı vardır…
  Birincisi benim… İkincisi siz olun…
  Yoksa bana deli diyecekler…

  6,90
 • İçinizdeki Öküze Oha Deyin!

  KİŞİSEL GELİŞİME KARŞI KİŞİSEL GERİLEYİŞ !
  SIRADIŞI YAZAR BÜLENT AKYÜREK’TEN BİR ÖZE DÖNÜŞ PROJESİ :
  İÇİNİZDEKİ ÖKÜZE OHA DEYİN kitabı çıktığı günden beri çok okunan ve çok satanlar listesinden inmedi.Yazarı bir yılda üç yüzden fazla konferans verdi.Tıklım tıklım salonlarda inanılmaz tartışmalar yaşandı ama KİŞİSEL GELİŞİM, BEDEN DİLİ sektörleri hatırı sayılır yara aldı.

  Modern insan evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor.Kadın , para , araba , kariyer , güç…
  Kişisel Gelişim kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. Kişisel Gelişim Dini’nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyor.Helalinden huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı;beceriksizlik, aptallık , tembellik oldu…Oysa güne ‘Kazanmak’ ya da ‘Kaybetmek’ yerine ‘Helal veya haram’ diye başlayabilsek daha güzel bir dünyada yaşamış olmaz mıyız?

  Benzersiz üslubu; yaşayışı , cesareti ve bağımsız kalemiyle attığı her adımda ses getiren , her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan Bülent Akyürek bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizde ÖKÜZ gibi büyüyen nefislerimize ‘OHA’ diyor… Çok satan , çok okunan ve tartışılan yazarın bu eseri ‘NEOTASAVVUF’ olma özelliğiyle de bir ilk…

  7,90
 • Felsefeden Acil Çıkış

  Boş bir kitap sayfasında bile bir ağacın hayat hikayesi vardır, eğer bizim yazacağımız şeyler o ağacın hayat hikayesinden daha önemsizce fiziksel ve düşünsel erozyonlara sebep olmamak gerekir…

  Felsefe; Antik Yunan’da taşın üstüne oturarak konuşan erkeklerin dedikodusundan ileri gidemedi.

  ”Boş adamların başucu kitabı” olmaya aday bu kitabını kendini dolu sanan insanlara derin ve ince bir eleştiri kitabı olduğunu da sanmayınız, mesele hiçbir şey yapmadan çok şey yapabilmenin yani nasıl derler kalem oynatmadan destan yazmanın cesaretini gösterebilmektir.

  NOT:BU KİTABIN SAYFALARININ TAMAMI BOŞTUR.YAZAR KENDİSİNDEN SONRA BOŞLUĞU DOLDURACAKLARIN BU SAYFALARI DOLDURMASINI İSTEMEKTEDİR.BASIM HATASI SÖZKONUSU DEĞİLDİR.

  4,907,90
 • Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?

  Daha çok Yılgın Türkler ve kitaplarından tanıdığımız benzersiz üslûbu yaşayışı cesareti sert tavırları ve bağımsız kalemiyle ses getiren ezberleri bozan Bülent Akyürek”in bu kitabı da çok okunacak çok tartışılacak…
  Modernizmin trafiğin gürültünün önümüzden akıp giden sosyal medya gevezeliklerinin arasında kulaklarımız ezanı duymaz oldu.
  Artık insanlar akşamları televizyon izleyip gece yarılarına kadar tartışma programlarını takip ediyor daha sonra sabaha kadar internetin başından ayrılamıyorlar. O sırada okunuyor namazlarını kılıp uyuyorlar ve bu arada öğlen ile ikindi namazı kaçıyor.
  Sabah namazını ayakta karşılayan ümmet maşallah akşama kadar uyuyor. Bu kitap sabaha kadar oturup akşama kadar uyuyanların canını acıtacak.Yine bir klasiği yine yıllarca unutulmayacak makaleler cümleler girecek hayatımıza.O Allah’a inanan ama kitaptan uzaklaşan insanlar için bir ışık olabilir kanaatindeyiz…

  6,90
 • Mavi Marmara Risalesi

  Mavi Marmara İnsani Yardım Gemisi, İsrail ile savaşmaya gitmedi…
  Dünyanın dikkatini İsrail ablukasındaki Gazze’ye çekeceklerdi, kazanmak , kaybetmek değildi dertleri, bırakın öldürmeyi ölmek de yoktu planlarında, zaten planları da yoktu.Sadece erkek gibi zalim sultana ‘Zalimsin!’’ demeye gitmişlerdi, hepsi bu!
  İçinizdeki Öküze Oha Deyin , Yılgın Türkler,Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır,Cinnetim Cennetimdir,İtin Biri ve Zamanın Efendisi, gibi birçok kitabı ilgi gördü.Yayınevimiz , yazarın son kitabı olan ‘Mavi Marmara Risalesi’nin de aynı ilgiyi göreceğini umuyor.

  6,90
 • Cinnetim Cennetimdir

  Cesaret arkadaşım, kızmam inan.

  Neleri atlattım bir bilsen.

  Hadi, kıpırdat dudaklarını.

  Sıkılma.

  Seviyorsan “Elma” de.

  Değilse hiçbir şey deme.

  Öylece kalalım burada.

  Ya da sen git….

  Hiç gecikme…

  4,906,90