Şevket Kazan

Şevket Kazan, Diğer, Kurumlar, Örgütler, Derin Siyaset, Siyaset - Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 28 Şubat: Postmodern Bir Darbenin Anatomisi, Yoldaki İzler olarak sayılabilir. Şevket Kazan kitapları; Mgv Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Şevket Kazan tarafından yazılan son kitap "Yoldaki İzler", Mgv Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Yoldaki İzler

    “Sevgili Peygamberimizin öyle güzel arkadaşları var ki onlardan hangi birini anlatsak bizim için bir yol gösterici, bir Süreyya yıldızı olur. Karanlık gecelerde önümüzü aydınlatan birer fenerdir onlar. Susamış gönüllere buz gibi sudur onlar. Yaralı sinelere birer merhemdir onlar. Günahların kirleriyle kararmış kalpleri temizleyecek bir tövbe yakıcılığı vardır, o güzel o kutlu insanların hayatlarında.” … Sahabe kıssaları, birer hikâye olduğu için değil; hayatlarımızı onlara göre şekillendirmemiz için anlatılan kıssalardır. Bu kitabı okurken bunu hissedeceksiniz. “(Ey müminler!) Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?” ayetinin bir yansımasıdır bu anlatılanlar, aynı zamanda o Kutlu Elçi’yi daha iyi tanımamıza bir vesile. Bu konularda birçok kişi, birçok eser yazmıştır. Fakat okurken kalbinize dokunan, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz kitaplar vardır. Bu kitap da onlardan biri, kalbinize dokunduğunu hissedecek, heyecanlanacaksınız; sahabelerin yerinde kendinizi hayal edecek, bazen Mekke’nin bazen de Medine’nin sokaklarında kendinizi dolaşırken bulacaksınız… İnanıyoruz ki bu eser “Sıratta en sağlam yürüyeniniz, Ehl-i Beytimi ve ashabımı en çok sevenlerdir.” Hadisine nail olmamıza vesile olacaktır.

    6,90
  • 28 subat Postmodern Bir Darbenin Anatomisi

    Sovyetlerin yıkılmasından sonra tek kutuplu dünya oluşturuldu ve NATO toplantısında alınan bir kararla komünizm tehlike olmaktan çıkartılarak tehlikenin yönü İslam’a çevrildi. Körfez Harekâtı, Bosna Savaşı gibi İslam dünyasına karşı operasyonlar başlamışken Türkiye’de Refah Partisinin en büyük parti haline gelip İktidara büyük ortak olarak gelmesi küresel çevrelerde rahatsızlık oluşturdu. Her ne kadar operasyon ismini 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısından alıyor olsa da aslında çok daha önceden başladığını ve nasıl kirli bir şekilde yapıldığını dönemin Adalet Bakanı ve en yakın şahitlerinden olan Şevket Kazan’ın kaleminden okuyacak karanlık perdeyi bir aralayıp gerçeklere ulaşacaksınız.

    14,9014,90