Şevket Kazan

Şevket Kazan, Diğer, Kurumlar, Örgütler, Derin Siyaset, Siyaset - Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 28 Şubat: Postmodern Bir Darbenin Anatomisi, Yoldaki İzler olarak sayılabilir. Şevket Kazan kitapları; Mgv Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Şevket Kazan tarafından yazılan son kitap "Yoldaki İzler", Mgv Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Yoldaki İzler

    Benim siyaset kervanına katılışım ve Erbakan Hocamızla ilk defa karşılaşmam Milli Selamet döneminde oldu, diyerek bu kutlu yola çıkışını anlatıyor Şevket Kazan. Zaman içinde yollarına çıkan engelleri, bu engellemeleri kimlerin yaptığını, bu engelleri nasıl aştıklarını tarih tarih anlatıyor. Bu kitabı okuduğunuzda yaşadığınız olayların sadece görünenlerden ibaret olmadığını, maneviyatın da bir o kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Ve yine yrünen bu kutlu yolda “Yoldaki İzler”i takip ettiğinizde Allah’ın yardım ve inayetinin Milli Görüşçü’lere nasıl ulaştığını da..

    4,435,90
  • 28 subat Postmodern Bir Darbenin Anatomisi

    Sovyetlerin yıkılmasından sonra tek kutuplu dünya oluşturuldu ve NATO toplantısında alınan bir kararla komünizm tehlike olmaktan çıkartılarak tehlikenin yönü İslam’a çevrildi. Körfez Harekâtı, Bosna Savaşı gibi İslam dünyasına karşı operasyonlar başlamışken Türkiye’de Refah Partisinin en büyük parti haline gelip İktidara büyük ortak olarak gelmesi küresel çevrelerde rahatsızlık oluşturdu. Her ne kadar operasyon ismini 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısından alıyor olsa da aslında çok daha önceden başladığını ve nasıl kirli bir şekilde yapıldığını dönemin Adalet Bakanı ve en yakın şahitlerinden olan Şevket Kazan’ın kaleminden okuyacak karanlık perdeyi bir aralayıp gerçeklere ulaşacaksınız.

    8,9014,90