Saniye Bencik Kangal

Sosyal medyada akademisyen anne olarak tanınan Saniye Bencik Kangal 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Mutlu bir çocukluk geçiren yazar Yrd. Doç. Dr. ünvanı ile Türkiye’nin önde gelen çocuk gelişimcilerindendir. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olan Saniye Bencik Kangal 2003 yılında üniversiteden mezun oldu. Mezun olduktan sonra üniversitesine dönerek öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında doktora derecesini aldı. Akademisyenanne İnstagram hesabı ile bilgilerini ve tüm deneyimlerini anne adayları ve anneler ile paylaşmaktadır. Üstün yetenekli çocukların ailelerine ve eğitimcilerine danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde doçent olarak görev yapmaktadır. Korkma İyi Bir Annesin kitabı ile eğitim ve ebeveynlik alanlarında en çok satan kitaplar listelerine girdi. Kitabı anne adaylarının ve annelerin başucu kitabı haline geldi.

 • Korkma! İyi Bir Annesin

  Kim şu en iyi anne dediğimiz kişi?
  Bebeğini hiç ağlatmayan mı?
  Çocuğu yemek seçmeyen anne mi en mükemmel, sabaha kadar deliksiz uyuyan mı?
  Buldum! Çocuğunu tam on sekiz aylıkken tuvalete alıştıran anne olmalı en mükemmeli!
  Belki de hiç TV izlettirmeyendir en iyisi.
  Sence kim bu en iyi anne? Kim biliyor musun? Okuyup görelim bakalım kimmiş…
  Diyerek başlıyor kitabına Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal… Hepimizin Akademisyen Anne diye tanıdığı bir anne o. Çocuk sahibi olmak isteyenlere, annelere, anne olacaklara, aslında çocuk ve sevgiyle işi olan herkese sesleniyor kitabında.
  Korkma! İyi Bir Annesin sizin de tüm endişelerinizi alıp götürecek… Anne olmakla ilgili her şey bu kitapta…
  Elma Yayınevi bu ay sizlere yeni bir kitapla daha “merhaba” diyor.
  Keyifli okumalar…

  Sevgili anne! Sırtına elimi koyup eğilip gözlerinin içine bakmak istiyorum. Gözlerinin içine baka baka “yalnız değilsin, bak hepimiz aynı yollardan geçiyoruz, hepimiz benzer şeyleri hissediyoruz” demek istiyorum.
  İşte bu kitap sırtındaki elim, gözlerinin içine bakan gözlerim.
  Ve elim elinde, gözlerim gözlerinde, yürekten ta derinlerden bir yerden diyorum ki;
  KORKMA! İYİ BİR ANNESİN

  6,90