Özgür Bolat

Özgür Bolat Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur. Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştır. Ülkeye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesinde 2 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Cambridge Üniversitesinde doktorasını tamamlamıştır. MIT Sloan Scholl of Management liderlik alanında dersler aldı ve iki yılını araştırma yaparak geçirdi. Özgür Bolat 2007 yılında Yeni Zelanda’da uluslararası bir konferansta En İyi Genç Araştırmacı ödülünü almıştır. Özgür Bolat şimdilerde okullarda ve şirketlerde danışmanlık ve Hürriyet Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır. TEVİTÖL ve Para Durumu Platformunda Yönetim Kurulu üyesidir. 2008 yılında okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Yüzden fazla devlet okulu ve özel okulda bu uygulama devam etmektedir. Kendisinin kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde Anne-Baba Okulu ve ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirme prensipleri konusunda eğitim vermektedir.

 • Beni Ödülle Cezalandırma

  • Ödül, neden motivasyonu düşürür?
  • Ödülle değerler neden öğretilemez?
  • Ödül, yaratıcılığı neden olumsuz etkiler?
  • Ödül, yapay sevginin bir göstergesi midir?
  • Ödülle büyüyen çocukları ne tür tehlikeler bekler?
  • Mutlu ve başarılı bir çocuk gerçekte nasıl yetiştirilir?

  Bunun gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, son 70 yılda yapılan bilimsel araştırma ve gerçek vakalarla net bir şekilde ortaya koyuyor.

  Dr. Özgür Bolat, sadece ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatmıyor; bizlere bir model, pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor.

  Kılavuz niteliğindeki bu kitabı okuduğunuzda mutlu, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı bir çocuk yetiştirmek için önemli bir adım atmış olacak, çocuğunuzla ilişkinizde anlamlı değişiklikler yaşayacaksınız.

  DR. ÖZGÜR BOLAT
  Eğitim Bilimci

  gizle

  7,90