Ahmet Gökdemir

Ahmet Gökdemir, Araştırma - İnceleme, Diğer, İslam kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Devlet Başkanı Olarak Hz. Muhammed (S.a.v), Siyer-i Nebi, İçimizden Bir Peygamber olarak sayılabilir. Ahmet Gökdemir kitapları; Nesil Yayınları, Nida Yayınları, Siyer Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ahmet Gökdemir tarafından yazılan son kitap "Siyer-i Nebi", Siyer Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Devlet Başkanı Olarak Hazreti Muhammed (sav)

    Kur’ân-ı Kerim’in akıbetinin önceki kitaplar gibi olmaması­nın en önemli sebeplerinden biri de Hz. Aişe’nin deyimiyle, yaşayan Kur’ân olan Hz. Peygamber’in şahsında,Kur’ân’ın canlı bir şekilde, açıklanmasının yapılmasıdır ve sahâbenin de bu açıklamalara tabi olup bizlere aktarmasıdır.

    Kitabımızın yazılış amacı da Kur’ân-ı Kerim’de belirtilen esâsları en güzel şekilde uygulamış olan ve Kur’ân’da bizim için en güzel örnek olarak gösterilen Hz. Peygamber (sas)’in bir beşer ve devlet başkanı olarak uygulamalarını tespit et­mektir. Bu kitap böyle bir düşüncenin ürünü olarak yazılmış­tır.

    9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?