Vladimir Tumanov

1961 yılında Moskova’da doğmuştur. 1991 yılından itibaren Kanada Batı Ontario Üniversitesinde Modern Diller ve Edebiyat bölümlerinde dersler vermektedir. Yazarın ilk kitabı olan Kraliçeyi Kurtarmak çocuklara matematiği sevdirmek için yazdığı bir kitaptır. Bu kitaba çocuklar kadar eğitimciler, anne ve babalar da büyük ilgi göstermiştir. Kitap birçok ülkede farklı dillere çevrilerek kendi kategorisinde çok satanlar listesinde yer almaktadır. İkinci kitabı olan Haritada Kaybolmak ise coğrafyayı çocuklara eğlenceli bir şekilde anlatmak amacı ile kaleme almıştır. Böcek Çocuk ise çok yaramaz olan bir çocuğun hikayesini anlatır.

  • Haritada Kaybolmak

    Kraliçe’yi Kurtarmak adlı kitabıyla matematiği sevmeyen çocuklara bile problem çözdüren Tumanov, becerisini bu kez coğrafya alanında kullanıyor. Soluk soluğa bir macerada çaresiz kalan kahramanlara yardımcı olmak isteyen çocuklar bu kez harita ve ansiklopedi karıştırmanın ne kadar da eğlenceli olabileciğinin farkına varacaklar…

    Haritada Kaybolmak’ta iki kardeşin başlarına açtıkları dertten kurtulması, harita kullanma becerilerine bağlı! Bilmecelerde ipuçları verilen ülkelerin, dünya haritası ve ansiklopedi kullanılarak çözülmesiyle ilerleyen roman, hem öğrenmeyi eğlenceli kılıyor, hem de coğrafyanın yaşamımızdaki önemini vurguluyor.

    9,90