Tekin Kılınç

Tekin Kılınç, Diğer, Diğer Kategoriler, Din & Mitoloji kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aşkın Elif Hali, Cennet Kapısının Anahtarı Sünnetler, Güllerin Efendisi Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) Örnek Hayatı, Kur'an'da Allah'ın Sevdiği Müslüman, Kur'an'da Peygamberimize Öğretilen Dualar, Müslüman Edep ve Ahlakı olarak sayılabilir. Tekin Kılınç kitapları; Akis Kitap, Gül Nesli Yayınları, İki Dünya Yayınevi, Mevsimler Kitap aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Tekin Kılınç tarafından yazılan son kitap "Peygamber Efendimizin (S.A.V) Dilinden Cennetin Kapısını Açan Ameller", İki Dünya Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Aşkın Elif Hali

  “Bir gün eşi Mevlana’ya sorar;
  ​-​Bu kadar âşıksın Mevla’ya, şükürler olsun…
  Bu aşkı yaşayıp yaşatana…
  “Peki bana ne kadar âşıksın” diye sorar…
  Mevlana şöyle cevap verir;
  ​-​Sen benim;
  Yaratan’dan ötürü yaratılanı sevişim,
  Bir adım gelene on adım gidişimsin…
  Ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin…
  Sen benim;
  Bugünüme şükür,
  Yarınıma dua edişim,
  Azla yetinişim,
  Çoğa göz dikmeyişimsin,
  Ve sen benim;
  Kapanmayan avuç içimsin…

  6,90
 • Kur’an’da Allah’ın Sevdiği Gençlik

  Bizi yaratıp bu imtihan dünyasına gönderen Rabbimizin sevdiği gençlik tipi nasıldır? Bu gençlerin ahlâkî nitelikleri nelerdir? Allah (c.c.) hangi gençleri sever?
  Tüm bu soruların cevaplarını, bütün çağların, bütün zamanların, bütün mekânların evrensel mesajı olan kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bulabilirsiniz.
  Bu çalışmamızda, Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın (c.c.) sevdiği ve razı olduğu gençlerin amel ve davranışlarının neler olduğunu bulabilirsiniz.
  ***
  “Sana, her şeyi açıklayan ve Müslümanlara doğru yolu gösteren bir rehber, rahmet ve müjde olarak Kur’an’ı indirdik.” (Nahl Suresi, 89)

  6,90