Tacettin Cetinkaya

Tacettin Çetinkaya, Diğer, Güncel Konular, Siyaset - Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Adil Ekonomik Düzen, Stratejik Hedef olarak sayılabilir. Tacettin Çetinkaya kitapları; Mgv Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Tacettin Çetinkaya tarafından yazılan son kitap "Adil Ekonomik Düzen", Mgv Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Stratejik Hedef

    İnsanoğlunun yaratılışından bu yana hakkı üstün tutanlar ile batılı üstün tutanlar arasında bir hâkimiyet mücadelesi süregelmiştir.
    Bu mücadele kıyamete kadar da devam edecektir. Buradaki hâkimiyet kavramını ille de bir yeri zorla zapt etmek olarak değil, karar verme mekanizmalarına sahip olmak veya onları etkilemek olarak algılamak gerekir. Medeniyetler tarihine baktığımızda, zaman zaman hakkı üstün tutan medeniyetlerin hâkim olduğunu, zaman zaman da bâtılı üstün tutan medeniyetlerin hâkimiyet boşluğunu zahiren doldurduğunu görürüz.
    Hak daima üstündür. Zaman zaman hakkı üstün tutan medeniyetlerin hâkimiyeti kaybetmelerinin sebebi, hakkı üstün tutması gerekenlerin gereği gibi ve yeterince çalışmamalarıdır.

    2,933,90