Stephanie Burgis

Stephanie Burgis çocuk ve gençler için eğitici, öğretici ve aynı zamanda eğlenceli roman hitapları kaleme almıştır. Türkçe'ye çevrilmiş çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Yazarın kitapları Martı yayınevi tarafından okurlarının beğenisine sunulmuştur.

 • Çikolata Kalpli Ejderha

  Aventurine dağların en tehlikeli ejderhasıdır. Ama böylesine tehlikeli bir ejderha büyülü bir bardak sıcak çikolata içmek için kandırılırsa ne olur? Küçük bir kız mı?

  Ejderhalar ve küçük kahramanlar için çikolata kokulu büyülü bir hikâye.

  “Bir elinize sıcak çikolatanızı alıp keyifle okuyacağınız harika bir hikâye.”
  —Kirkus Reviews

  5,90
 • Ejderha Kalpli Kız

  Bir zamanlar çikolatasıyla ünlü ve ejderhalar tarafından korunan özel bir şehirde, gerçekleri hikâye gibi anlatabilecek kadar korkusuz bir kız yaşarmış. Adı Silke olan bu kız, o kadar iyi hikâyeler yaratırmış ki beş parasız bir yetimken bile en göz alıcı çikolata evi olan Çikolata Kalbi’nde çalışmanın ve bir ejderhayla arkadaş olmanın yolunu bulmuş. Kelimeleri böylesine etkileyici kullanabilmesi kraliyet ailesinin de gözünden kaçmamış olacak ki gizemli ve tehlikeli periler şehre geleceklerini duyurduğunda Silke’yi casus olarak kullanmaya karar vermişler. Ama Silke’nin perilere güvenmemek için kendince özel nedenleri varmış. Silke kendi sırlarını saklarken perilerin gerçek amaçlarını ortaya çıkarabilecek midir? “Çikolata Kalpli Ejderha’nın devamı olan bu macera daha narin, daha ilginç ve bir bakıma çok daha farklı bir kızı anlatıyor… Saray oyunlarıyla tuhaf ittifakların birleştiği cesaret verici ve iyi örülmüş bir hikâye.” —BOOKLIST “Silke’nin güçlü karakteriyle Burgis’in yarattığı dünya bambaşka. Fantastik kitap düşkünleri bu tatlı hikâyenin derinliklerinde kaybolacak.” —KIRKUS REVIEWS “Macera dolu bu kitap fantastik sevenler için harika bir seçim. Günü kurtaran küçük bir kahraman Çikolata Kalpli Ejderha’dan sonra özleminizi giderecek.” —SCHOOL LIBRARY JOURNAL

  6,90