Sara Şahinkanat

Sara Şahinkanat 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk yılları ailesi, kız kardeşleri ve kuzenleri ile birlikte geçmiştir. Kendi oyuncaklarını kendileri yaptılar. Çocukluk yıllarında arkadaşlarını etrafında toplayarak doğaçlama tiyatro oyunları sergilerdi. İlkokul 2. Sınıftayken Andersen ve Grimm masallarını okurken yüksek zevk aldığını fark etti. 11 yaşında girdiği sınavla Üsküdar Amerikan Kız Kolejine yazıldı. Burada iyi derecede İngilizce ve farklı kültürle tanışmanın avantajlarını gördü. Sara Şahinkanat edebiyat alanında eser üretmeye duygusal sorunları olan yeğenleri için küçük butik kitaplar hazırlayarak başladı. Reklam sektöründe olduğu için yerli kitapların görsel kalitelerini yetersiz buldu. 2001 yılında oğlu Tan’ın dünyaya gelmesi ile yazmaya başladığı resimli kitapları çocuklar tarafından oldukça beğenilmektedir. Yazarın en sevilen çocuk kitabı olan Üç Kedi Bir Dilek İngilizce olarak Yapı Kredi Yayınları tarafından basıldı.

 • Maymun Kral

  Ormanda sıcak bir gündü. Küçük maymun Muni’nin canı çok sıkılıyordu. Taze meyveler onu rahatlatmıyordu.
  Serin gölde yüzmek can sıkıntısını azaltmıyordu.

  Bir anda, küçük yaramazın eline ormanın kralı olma şansı geçti. Her emri yerine getirilecek, yediği önünde yemediği arkasında keyif çatacak, canı asla sıkılmayacaktı. Tek yapması gereken, ormandaki arkadaşlarını bir yabancı olduğuna inandırmaktı.

  Acaba küçük maymun Muni ormanın kralı olmayı ve kral olarak kalmayı başarabilecek miydi?

  7,90
 • Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan?

  Zamane Yavru Kurtları Bir Başka!
  Akıllı mı akıllı yavru kurt, artık büyüdüğünü ve ormanda tek başına dolaşmaya çıkabileceğini düşünür. Ancak annesi onunla aynı fikirde değildir. Önce yavrusuna sorması gereken bazı sorular vardır. Yavru kurt, bütün soruları annesini şaşırtacak şekilde cevaplar. Üstelik gayet yaratıcıdır da…

  Sara Şahinkanat’ın yazdığı, Ayşe İnan Alican’ın resimlediği Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan? mizahi dili, hikâyeyi ele alışındaki tavrı ve bakış açısıyla çok güzel bir kitap olmasının yanı sıra, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği tarafından 2009’da Yılın En İyi Resimli Öykü Kitabı ödülünü de alan, çok ama çok özel bir kitap.
  devamını oku

  6,90
 • Babamın Battaniyesi

  Sara Şahinkanat’ın kıpır kıpır kaleminden tekrar tekrar okunacak bir hikâye daha.

  Evde canınız çok mu sıkıldı?
  Zaman geçmek bilmiyor mu? Olsun.

  İki kardeş babalarının battaniyesiyle öyle eğleniyorlar ki, zaman neşeyle akıp gidiyor, şiş göbekler iniyor. Bu battaniye başka battaniyelere benzemiyor, türlü türlü maceraya götürüyor. Babanın müthiş hayal gücüyle canlanan battaniye çocukların rengârenk hayalleriyle bir araya geliyor. Babalar çocuklarıyla böyle vakit geçirirse, maceralar bitmez tükenmez.
  Çocuklarla hep anneler ilgilenecek değil ya?
  Babayla yaşanan maceralar bir harika.

  5,90
 • Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

  Yavru ahtapot Nino, ahtapot olmaktan hiç memnun değil.
  Her sabah sekiz kollu kazağını giymek, sekiz eldiven takmak ve sekiz kolunun sebep olduğu karmaşayla uğraşmak onun canını çok sıkıyor.
  Annesi, bu durumun geçici olduğunu, büyüdükçe ahtapot olmayı çok seveceğini söylüyor ama söyledikleri Nino’yu rahatlatmaya yetmiyor.
  Bakalım bir sabah okul yolunda yaşadıkları
  Nino’nun ahtapot olmayı sevmesini sağlayabilecek mi?

  8,90
 • Annemin Çantası

  Sara Şahinkanat’ın yazdığı, Ayşe İnan Alican’ın muhteşem resimlerle hayat kazandırdığı Annemin Çantası, her zaman alay ya da merak konusu olan bir konuya açıklık getiriyor. Kadınların çantasında neler var neler? Böyle bir kitap, iki duyarlı kadının ortak ürünü olunca, ortaya müthiş bir sonuç çıkıyor. Aslolan çanta değil, çantalarında taşıdıkları “hayat”la kadınlar çünkü… Bir çocuğun gözünden kaleme alınan Annemin Çantası, yazar ile çizerin ortak kitapları Beyoğlu Macerası – Bilgi Avcıları Gizli Görevde ve Üç Kedi, Bir Dilek kitapları gibi, yine çok sevilecek.

  5,90
 • Üç Kedi Bir Dilek

  Bu Kitabı Okuduktan Sonra Bir Kediniz Olsun İsteyeceksiniz…

  Beyoğlu Macerası – Bilgi Avcıları Gizli Görevde kitabıyla çocukların sevgilisi olan Sara Şahinkanat ve Ayşe İnan Alican’dan çok güzel bir kitap daha: Üç Kedi, Bir Dilek.
  Damda üç kedi: Piti, Pati ve Pus, sırtüstü uzanmış gökyüzünü seyrediyorlar…
  Peki ne bekliyorlar? Belki de bir dilekleri var yıldızlardan…
  Sara Şahinkanat’ın yazdığı Üç Kedi Bir Dilek’e hayranlık uyandıran resimleriyle varlık kazandıran Ayşe İnan Alican eşlik ediyor.

  5,90
 • Üç Kedi Bir Canavar

  Ayyy! Canavar mı geliyor?
  Üç Kedi Bir Dilek kitabının kahramanları Piti, Pati ve Pus’un maceraları devam ediyor. Sara Şahinkanat ve Ayşe İnan Alican Üç Kedi Bir Canavar kitabıyla, yine çok seveceğimiz bir hediye veriyorlar bize…

  TADIMLIK
  O anda boşuna değil Piti’nin sıçraması…
  Yüzüne çarpan, rüzgârla savrulan bir kâğıt parçası!
  Pus alıyor kâğıdı, okuyor yazılanı:
  “Dikkat! Canavara yaklaşmayın, bu aralar çok sinirli!”
  Pus fısıldıyor: “Bu bir şaka olmalı.
  Canavar diye bir şey yoktur…
  Herkes aklını kullanmalı.”

  8,90