Saliha Erdim

Saliha Erdim, İnsan ve Toplum, Kadın - Erkek İlişkileri, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aile İçi İletişimin Temelleri - 1 / Eşimi Anlamak İstiyorum, Hayat Filminden Kurtarıcı Kareler 1, Hayat Filminden Kurtarıcı Kareler 2, Kendime Yardım Etmek İstiyorum olarak sayılabilir. Saliha Erdim kitapları; Hayat Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Saliha Erdim tarafından yazılan son kitap "Aile İçi İletişimin Temelleri - 1 / Eşimi Anlamak İstiyorum", Hayat Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Kendime Yardım Etmek İstiyorum

  Hayatı daha İyi Anlayabilmek İçin “Gündelik hayatımızda gözden kaçırdığımız ve sıradan gördüğümüz konulara sıradışı psikolojik yaklaşımlar.” Bu kitap; insanın, eşyanın ve ilişkilerin hâkim kanunlarını öğrenerek, onlara göre doğru yaşama çabasının bir ürünüdür. İnsanın en önemli muhatabı kendisidir ve aklını kullananlar sözü ilk önce ve en çok kendilerine söylerler. Olumlu ya da olumsuz yaşanan her olay bir öğretmendir, kişiye tecrübe kazandırır ve öğrenmeye açık zihinlere dersler verir. Eğer ders alınırsa bu tecrübeler kişiyi olgunlaştırır ve hayatı daha iyi anlamasına ve bundan sonra daha doğru yaşamasına zemin hazırlar. İnsan zihni örneklerle, öykülerle ve temsillerle daha iyi bir şekilde öğrenir. Oluş ve bozuluş kanunlarını öğrenip ona göre ilişkiyi temellendirmek, hem zihni öğrenmeye açık tutar, hem kanunları görme sanatını öğretir hem de kendisini daha iyiye doğru gelişime ve değişime hazır bulundurur.

  9,90
 • Eşimi Anlamak İstiyorum / Aile İçi İletişimin Temelleri 1

  Konusunda uzman, aile danışmanı Saliha Erdim tarafından kaleme alınan bu kitap, eşler arasındaki sorunlara cevap niteliğindeki terapi yaklaşımından ziyade, olaylara yeni bir bakış açısı geliştirmek ve bulunduğunuz durumdan daha iyi durumda olunabileceğini örneklemek için yazıldı. Yani, “Daha iyi olmamanın mazereti yoktur” anlayışının bir açılımı mahiyetinde.
  Piyasada örneği olmayan bir bütünlük ihtiva eden bu kitapta; her birimizin aklına geliveren, bizi uygulamaya sevk eden düşünce ve inançların dışında da farklı yaklaşımlar olabileceğini göreceksiniz.
  Birinci bölümde; eşler arasındaki sorunların birbirlerine doğru aktarılabilmesi için gerekli temel açıklamalar yer almaktadır.
  İkinci bölüm, tamamen eşler arasında gerçek hayatta yaşanmış sorunları, bu sorunların tespitini ve çözüme yönelik terapileri anlatmaktadır.
  Yapılan terapilerin nasıl olumlu sonuçlar verdiğine ve aileleri dağılmaktan kurtardığına şahit olacaksınız.

  9,90