Orhan Yalçın

İlk, orta ve lise öğrenimini doğum yeri olan Niğde’de tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki lisans öğreniminin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Yüksek Lisans’ını bitirdi. Doktora derecesini Gebze Teknik Üniversitesi’nden alan Yalçın, Yozgat Bozok Üniveritesi’nde iken 2009 yılında Doçent oldu. 2014 yılında Profesör olan Orhan Yalçın, hâlen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 • İbnü’l Arabi

  İbnü’l Arabi derki; harfler, yıldızlar ve sayılar da bizler gibi bir kavimdir. Onların da seçilmişleri vardır. İşte bu kitap o seçilmişlerin sırrını açan, en esrarlı isim olan İbnü’l Arabi’nin hayat hikâyesini film tadında anlatan ve anlatırken sizi, kendisine verilen heybetli ve sırlı ilimlerin dünyasına bırakan bir gizem barındırıyor. Bizzat kendi yazdığı eserlerden faydalanılarak hazırlanan bu kitap ile soluksuz bir yolculuğa çıkacaksınız.

  Onu takip ettikçe ruhların ve gerçek ilmin boyutunu görecek, sırların özüne indikçe de bu ilahi ilmin derinliğinde İbnü’l Arabi’nin yüzüşünü izleyeceksiniz. Onun da dediği gibi; “gönlüm hiçbir kıyısı olmayan coşkun bir denizdi, orada bütün başlan­gıçlar ve sonlar boğulmuştu.”

  Eğer sende bu denizin içinde nefes almaya hazırsan kitabın ilk sayfasını açman yeterli, zaten bir daha elinden bırakamayacaksın.
  devamını oku

  7,90