Ömer Özpinar

Ömer Özpınar, Edebi Eserler, İslam, İslam Eğitimi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Ezanı Anlamak, Hadis, Hadis Edebiyatının Oluşumu, Hz. Peygamber’i ve Hadislerini Anlamak olarak sayılabilir. Ömer Özpınar kitapları; Ankara Okulu Yayınları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ensar Neşriyat, Grafiker Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ömer Özpınar tarafından yazılan son kitap "Hz. Peygamber’i ve Hadislerini Anlamak", Ensar Neşriyat tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Ezanı Anlamak

  Her dinin ve o dine inananların birtakım sembolleri, alametleri ve ayırıcı özellikleri olagelmiştir. Ezan da, İslam dininin ve bu dine inananların en önemli sembollerinden birisidir. Bu bakımdan ezanı değerli ve dindeki konumunu güçlü kılan, onun Müslümanlar için ifade ettiği anlamın ve sembolik değerin büyüklüğü ve önemidir. Ezan, İslami bir simge, lahuti bir seda, ilham verici bir davet, etkileyici bir tebliğ, sarsıcı bir uyarıcı ve hayat veren bir mana iklimidir.

  4,49
 • Ezanla Diriliş

  Bu kitapta, insanı hayrete düşüren, ibret dolu, yaşanmış bir “namaz serüveni” anlatılmaktadır.
  “Ezanla Diriliş”, mafya liderlerini ele verdiği için ülkesinden kaçarak Türkiye’de bir otele sığınan bir Alman kadının gerçek öyküsüdür.
  Öldürülme korkusuyla bunalıma girdiği bir anda, “ezanın gizemli büyüsü”ne kapılarak hayatının nasıl değiştiğini anlatmaktadır.
  Korkunun, dehşetin ve ümidin kol kola nefesleri kestiği bu kitapta, “ezanla diriliş”e, “namazla şahlanış”a şahit olacaksınız.
  Kitap bittiğinde çok şeylerin değiştiğini göreceksiniz.
  Dayanabilen yüreklere..

  7,94
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?