Mustafa Merter

Mustafa Merter, Diğer, Diğer Kategoriler, İnsan ve Toplum kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dokuz Yüz Katlı İnsan, Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili olarak sayılabilir. Mustafa Merter kitapları; Kaknüs Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Mustafa Merter tarafından yazılan son kitap "Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili", Kaknüs Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Dokuz Yüz Katlı İnsan

    Her yükseliş ve bir üst kata çıkış, terk edilen kattaki alt kişiliğimizin ölümünü temsil eder.O zaman usulca o kata inip o rolü oynayan oyuncunun kulağına sevgi, anlayış ve muhabbetle “Evet sen bensin ama ben sadece sen değilim!” diyerek hayatımızda o rolün hükmüne son verebiliriz. Hem onu aslında nefret ettiği bir varoluş tarzından kurtarmış hem de kendimize bir yükseliş imkânı sunmuş oluruz! Rolün yani alt kişiliğin terk edilmesindeki en büyük engel, bir üst katın varlığını bilememek, yani rol giderse boşluğa düşerim kaygısıdır. Hâlihazırda öğretilen psikoloji, içimizde var olan potansiyele işaret etmediği için, ne yazık ki bizler rollere ve hâllere kilitlenip kalırız. Bir üst katın varlığından habersiz olan modern psikoloji bilimi, bir bakıma bu kaygıyı tasdik etmiş olur.

    Hiç şüphe yok ki, içimizde bir yerlerde bilge bir sanatkâr gizli ve bu sanatkâr her gece bizlere birbirinden değişik oyunlar sunuyor. Amacı, içinde bulunduğumuz hayat sahnesinin sadece bir oyundan ibaret olduğunu ve bu sahnede bizi temsil
    eden kişilerin sadece birer oyuncu olduğunu bizlere göstermek.

    10,90