Michael Engler

Cengiz Anık, Akademik, Başvuru Kitapları, Diğer Kategoriler kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Epistemolojik Düzlemde Yarınki Siyaset, Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi, Modern Düşüncenin Bunalımı ve Doğu, Siyasal İkna, İletişim Sosyolojisi Kuramsal Temeller olarak sayılabilir. Cengiz Anık kitapları; Derin Yayınları, İnsan Yayınları, Kaknüs Yayınları, Nobel Akademik Yayıncılık, Vadi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Cengiz Anık tarafından yazılan son kitap "Modern Düşüncenin Bunalımı ve Doğu", İnsan Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Bay Tavşan’ın Bir Fikri Var

  Bay Tavşan’ın tek istediği, biraz otları kemirmek, çayırda koşup oynamak, rahatsız edilmeden güzel havanın keyfini çıkarmaktır. Ama o da ne? Kocaman bir köpek peşine düşmüştür bile. Hem de görünürde hiçbir neden yokken… Bay Tavşan çok korksa bile bu haksızlığa bir çözüm bulmaya kararlıdır. Olup biteni öteki tavşanlara anlatır ve birlik olup köpeğe öyle bir sürpriz hazırlarlar ki… Birlikten her zaman kuvvet doğar. Bay Tavşan bunu sizlere anlatacak, hem de çok eğlenceli bir biçimde…

  6,90
 • Filfantastik Maceralar & Hindistan’a Doğru

  Timbo üzüntüyle derin bir iç çekti. Kuzeni Jamal’ın doğum günü partisine katılamayacaktı çünkü kuzeni Hindistan’da yaşıyordu ve orası da çok uzaklardaydı.

  Ancak Anton ile Luise’nin pes etmeye niyetleri yoktu! “Ne olmuş Hindistan uzaklardaysa,” dediler aynı anda. Koridorda hazır bekleyen taşıtları ne güne duruyordu.
  Onunla havada, suda, karada yolculuk edebilirlerdi. Üç arkadaş yanlarına bol bol kakaolu kurabiye ve limonata alarak yola çıktılar. Hindistan’a vardıklarında Jamal’ın doğum günü partisinde birbirlerine su püskürterek eğlencenin tadını çıkardılar.
  Peki etrafa sıçrayan suları temizlemek kime düşecekti acaba?

  6,90
 • Filfantastik Maceralar & Afrika’da Hazine Arayışı

  Dışarıda yağmur yağarken Anton odasında sıkıntıdan patlamak üzereydi.
  Neyse ki Anton ve konuşan fil Timbo yatağın altında bir define haritası buldular.
  Timbo haritaya bakar bakmaz hazinenin Afrika’da saklı olduğunu anladı!

  Anton, Timbo ve komşu kızı Luise yeni bir filfantastik maceraya atılmakta gecikmediler:
  Havada uçan, suda yüzen ve karada ilerleyen yeni taşıtlarıyla dağlardan, denizlerden, çöllerden geçerek ormana vardılar.
  Acaba aradıkları hazineyi bulabilecekler miydi?

  6,90