Mete Yarar

Mete Yarar 10 Nisan 1967 yılında Samsun'da dünyaya gelmiştir. 1988 yılında Kara harp Okulundan piyade teğmen olarak mezun olmuş 10 yıldan fazla süre boyunca Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde hizmet vermiştir. Mete Yarar'in son görev yeri Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan binbaşı rütbesi ile emekli olmasına 1.5 yıl kala kendi isteği ile ayrıldı. Askerlik görevinden ayrıldıktan sonra ticaret yaşamına kendi kurduğu şirket ile başlamıştır. Kurmuş olduğu şirketinde Orta doğu ülkelerinde risk analizi üzerine danışmanlık hizmeti verdi. Ordu'da iken görev yaptığı Irak gibi ülkelerde siyasi çalkantılar, savaş riski ve ,iç karışıklık ile analizler yaptı. Basın yayın organlarına güvenlik uzmanı kimliği ile köşe yazarlığı ve program konukluğu da yapmaktadır. 2015 yılında 60 Yıllık İttifakta Son Gün isimli romanı ve Bu Delilieri Bir Araya Getirmeyecektiniz isimi bir inceleme kitabı ile adından daha sık söz ettirmeyi başarmıştır.

 • Oyunun Sonu

  DEVLETLER; ÇIRAKLIĞINDA OYUNA GELİR, KALFALIĞINDA OYUN BOZAR, USTALIĞINDA OYUN KURAR…

  Fırat Kalkanı’ndan 2020’ye uzanan gizemli bir yolculuğa hazır mısınız?
  Satır aralarında kaybolmuş olan o devasa ayrıntıları öğrendiğinizde okuduklarınıza inanamayacak, duygularınıza hâkim olamayacaksınız.
  Televizyonlardan izlediğiniz olayların üzerindeki gizem perdesi kaldırıldığında, o zaferlerin hangi şartlarda geldiğini göreceksiniz.
  Okuyacaklarınızda, gelecek yüzyıllara bırakılan destanların ilk adımlarını bulacaksınız.
  Bu serinin SON GÜN ve BÜYÜK İHANET kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da hangisinin gerçek hangisinin kurgu olduğu konusunda algılarınızı zorlayacaksınız.
  Binlerce yıldır insanlık tarihine damgasını vuran bir milletin, nasıl kuşatıldığını görecek, kuşatmaları nasıl yardığına şahit olacaksınız.
  Ve bu milletin gelecek bin yıllara da ismini taşıyacağına iman edeceksiniz.

  Her zaman söylediğimiz gibi: Yüreğiniz yoksa bu kitabı okumayın…

  7,90