Mehtap Kayaoğlu

Mehtap Kayaoğlu, Anne - Baba Kitaplığı, Çocuk Bakımı & Ebeveynlik, Diğer kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dünyanın Sonu Değil Ruh Sağlığını Korumak, Eyvah! Çocuğum Bağımlı Mı?, Huyu Suyu Güzel Çocuk, Siz Siz Olun Mutluluk Terapisi, Sorularla ve Örnek Vakalarla Öfke Kontrolü, Öpücük Kutusu olarak sayılabilir. Mehtap Kayaoğlu kitapları; Nesil Yayınları, Timaş Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Mehtap Kayaoğlu tarafından yazılan son kitap "Eyvah! Çocuğum Bağımlı Mı?", Nesil Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Sorularla ve Örnek Vakalarla Öfke Kontrolü

  Baldan tatlı’ olduğu söylense de, herkese ancak acı tattıran bir duygudur öfke. Onun yaydığı acı sonuçlardan ne öfkeli kişinin iç dünyası uzak kalır, ne de onun öfkelendiği kişiler. Kişi için, aile için, toplum için öfkenin sonuçları, hep olumsuzdur.

  Durum bu olduğu halde, öfke, hayatın bir gerçeği… Sonuçları ne olursa olsun, insanlar öfkeleniyor; ve hatta bütünüyle bir hayat, o andan itibaren öfkenin güdümüne giriyor.

  Peki, öfkeli olmak veya öfkeli kalmak, bir alınyazı mıdır insan için? Öfke tarafından yönetilmemek mümkün müdür? Dahası, öfke denilen bu sert ve güçlü duyguyu yönetmenin yolu ve imkânı var mıdır?

  Elinizdeki kitap öfkenizi tüm yönleriyle tanıyabilmeniz, altında yatan nedenlerin keşfini yapabilmeniz ve bu nedenlerden yola çıkarak öfkenizi kontrol altına alabilmeniz için hazırlandı.

  Örnek vakalardan ve profesyonel öfke kontrolü eğitimlerinden esinlenerek hazırlanan bu kitabı okuduğunuzda, öfkenin olumsuz sonuçlarından ve sizi tırmalayan yanlarından uzaklaşabilmenin hafifliğini ve huzurunu yaşayacaksınız…

  7,90