Mehmet Korkmaz

Mehmet Korkmaz, Aşk Romanları ve Öyküleri, Başvuru Kitapları, Diğer kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Antik Yunan Efsaneleri, Deylem’den Dersim’e Dersimliler, Din Öğretimi Teknolojisi ve Materyal Geliştirme, Güvercin Uykusu, Kur'an Kursu Öğreticilerinin Eğitim - Öğretim Yeterlilikleri, Mitoloji Sözlüğü olarak sayılabilir. Mehmet Korkmaz kitapları; Alter Yayıncılık, Kimlik Yayınları, Kozalak Yayınevi, Mgv Yayınları, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Mehmet Korkmaz tarafından yazılan son kitap "Din Öğretimi Teknolojisi ve Materyal Geliştirme", Kimlik Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Güvercin Uykusu

  Derler ki, güvercinler uyumazmış. Yorulduklarında, her an uyanacakmış gibi hafif bir uykuya dalarlarmış. Hatta bir gözü uyurken, diğer gözü nöbet tutarmış tehlikelere karşı. Bu yüzden çok kısa sürermiş uykuları.
  İnsanoğlu, bir güvercin uykusu kadar kısa, hatta ebedi sonsuzluk karşısında güvercin uykusunun ta kendisi olan dünya hayatını tanımalı ve hesap verme vakti gelene kadar geçen kısa sürede aşkı arayıp aşk ile yaşamayı bilmeli.
  Derviş’in de dediği gibi;
  “Uyanmak lazım evlat! İnsanın gördüğü düşler hep bir güvercin uykusudur. Çok uzun sürmez. Anlıktır, bir nefes misali… Haydi, evlat uyan şimdi! Güneşi yarensiz bırakma… Yola çık, ölümsüz sevdalar için.
  Bu hikâye, güvercin uykusundaki bir gencin ve onu uyandırmaya çalışan bir dervişin hikâyesidir.

  3,684,90