Mehmet Erkan

Yazar Mehmet Erkan Üç yıllık insan kaynakları geçmişinde yaptığı binlerce mülakatı öyküleştirmiştir. Özgeçmişi nasıl yazmak gerektiğinden tutun da mülakattaki konuşma stiline kadar pek çok konuda ipuçları verilen 'Mülakat Anıları: Bir Başka İnsan Kaynakları' adlı kitap,ta altı öykü ile mülakatın incelikleri anlatılıyor. Mehmet Erkan, Akademik, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Yazmaya üniversite yıllarında başlayan yazar 2002 yılında Ömer Seyfettin Hikâye yarışmasında mansiyon kazanmıştır.

  • İşler Bazen Yolunda Gitmez

    Arzavul Tepesi ile çok sevilen Mehmet Erkan, yeni çalışmasıyla öfke kontrolünü ele alıyor. İstek ve biraz çabanın bizi renkli yollara çıkarabileceğini hatırlatıyor, sakince öneriler sunuyor.

    Ne yapsa işler yolunda gitmiyor Hakan için. Kimse onu önemsemiyor, hep haksızlığa uğruyor, öğretmenleri hiç onun tarafını tutmuyor. Çok sevdiği basketbol bile onu mutlu etmiyor. Bu yüzden hep öfkeli. Arkadaşları da tek tek uzaklaşıyor ondan. Halbuki Hakan balıklarınki gibi sakin bir hayatı olsun istiyor.

    Şimdi her şeyi düzeltmek için sinirli, pardon, sihirli değnek etkisi yaratacak bir planı var. Bakalım neler yaşanacak…

    7,90