Mahmut Toptaş

Mahmut Toptaş, Arapça, Araştırma - İnceleme, Başvuru Kitapları kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Akif’in Diliyle Açıklamalı İstiklal Marşı, Arapça - Türkçe / Türkçe - Arapça Lügat, Arapça Konuşma Dersleri, Arapça Mektuplaşma Örnekleri, Arapça Ticari Yazışmalar, El-Esma’ül Husna Şerhi olarak sayılabilir. Mahmut Toptaş kitapları; Cantaş Yayınları, İnkılab Yayınları, Mgv Yayınları, Timaş Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Mahmut Toptaş tarafından yazılan son kitap "Arapça Konuşma Dersleri", Cantaş Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Konferanslar

  Bu kitap, Mahmut Toptaş Hocanın değişik tarihlerde vermiş olduğu konferans ve bir kısmı daha önce yayınlanmış şu kitaplardan oluşmaktadır.

  Köleliğin Alfabesi Hürriyetin elifbası
  İnsan Enerjisi ve israfı
  Zenginlere ve zengin olmak isteyenlere
  Hz. Havva’nın kızları
  Küfür cephesinde yeni birşey yok
  Mevlanada Cihad Anlayışı
  Bütün İlimler İslamidir

  7,94
 • Okyanus ve Damla

  Hayatın kendisi başlı başına Rabbimize doğru bir yolculuktur; durmaksızın devam eder… Burada kalıcı olduğunu zanneden insan en büyük yanılgı içerisinde değil midir? Yaşanan küçük büyük her bir olay, her bir duygu, yapageldiğimiz her bir hata O’nu hatırlatmak içindir… Böyle olduğu için severiz hatalarımızı ve tekrar etmemek üzere azmederiz. O’nun içindir ki zora talip olur da büyük cihada girişiriz nefsimizle… Okyanus olmaya talip oluruz damla olmanın tüm çilesine katlanmayı göze alarak. Bir damlacık su “ben”lik davasından geçtiği zaman, artık içerisinde bulunduğu okyanustan haber verir; adeta okyanus oluverir… Rabbimize ait her bir hakikat damlası muhatabının gönlünde akacak mecrayı bulduğu zaman enginlere yol açmaya başlamış demektir. Kitle iletişiği araçlarıyla haberleşmenin artık çok hızlı bir şekilde sohbet kültürünün yerini almaya başladığı günümüzde, Mahmut Toptaş enginlere yelken açmaya namzet damla hükmünde, sohbet tadındaki tefekkürleriyle okurlarını okyanusun enginliğine davet ediyor. Okuru satır aralarından soyutlayarak adeta geçmiş zamanda kurulan sohbet meclislerine götürüyor; ta ki konuşulan hakikatler kalplere nakşolsun…

  6,79
 • İbni Halduna Yön Veren Kuran Ayetleri

  Mahmut Toptaş Meşhur tarihçi İbn-i Haldun, “Mukaddime”isimli eserinde, olayları tarihi, sosyolojik, psikolojik açıdan tahlil ederken, Kuran ayetlerinden büyük ölçüde yararlanmıştır. Mahmut Toptaş Hoca’da hem ayetleri hemde bu tahlilleri biraraya getirip bunların günümüze yansımasını irdelemiş, böylece güzel bir kitap ortaya çıkmıştır.

  4,49
 • Sünnet Savunması

  Sünnetin korunması bana düşmez. Rasülü (sas)’nü insanlara karşı koruyan Allah (c.c.) Rasülün’ün sünnetinide bugüne kadar korumuş, kıyamete kadarda koruyacaktır.
  Tarihte binlercesi kokar ağızlarıyla Kur’an ve sünneti söndürmek için üflemişler ama Kur’an’ı indiren, Rasülü’nü gönderen Allah (c.c.) olduğundan söndürememişler ve 1400 yıl sonra bize kadar getirmişler.
  Tarihte binlerce insan uydurma hadisler katmaya çalışmışlar ancak sünnet denizi o uydurma sözleri bir leş gibi onu dışına atmış ve hadis denizinin dalgaları sonradan atılan zehirli maddeleri temizlemişler.

  4,49
 • Köleliğin Alfabesi

  Türkçe karşılığı “el bombası” anlamına gelen “kumbara” yı çocuklarımızın eline küçükken verip yememeyi, dağıtmamayı, para biriktirmeyi, para şıngırtsını dinlemeyi öğreterek yetiştirirsek;büyüyünce paradan başka kavgası verilecek birşeyin olmadığını, para sesinden daha güzel bir sesin bulunmadığını iddia eden ve para için herşeyi yapmaya hazır, köle ruhlu bir nesil yetiştiririz.
  ilk okuldan üniversite sonuna kadar, on beş senelik tahsil koşusunun sonunda ödül olarak hep ekmek gösterilirse;yetişen genç, maaş veya makama mahkum olmuş köledir.

  3,34
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?