Mahmut Coşkun

Mahmut Coşkun, Akademik, Eğitim, Hukuk kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Hukuki ve Cezai Yönleri ile Birlikte Yeni Türk Ticaret Kanunu’na Göre Kıymetli Evrak Hukuku, İtirazın İptali-Menfi Tespit ve İstirdat-Tasarrufun İptali Davaları olarak sayılabilir. Mahmut Coşkun kitapları; Adalet Yayınevi, Seçkin Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Mahmut Coşkun tarafından yazılan son kitap "İtirazın İptali-Menfi Tespit ve İstirdat-Tasarrufun İptali Davaları", Seçkin Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Çocuklarla Başbaşa (Cep Boy)

  Çocuklarla Başbaşa, Merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Gülçocuk dergisinde kaleme aldığı yazıların tamamından oluşmaktadır.
  Hocaefendi’ye göre, ihmal edilmemesi gereken en önemli kesim çocuklardır. Çünkü onlar dünyanın en güçlü insanlarıdır. En kalabalık nüfus onlarındır. Onlar başımızın tacı, gözümüzün bebeği, gönül bahçemizin tatlı meyvesi, geleceğimizin güzel umudu, yarınlarımızın sahipleri ve bekçileridir. Bu yüzden asla ihmal edilmemelidirler.
  Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, çocukları ideal şekilde eğitebilmek için anaokulları, özel ilk, orta ve yüksek eğitim müesseseleri kurulmasını teşvik etmiş, önayak olmuş ve bu amaçla çok sayıda eğitim kurumu hayata geçmiştir. Bu amaçla bir başka hizmet tarzına daha öncülük ederek 1987 yılının Mayıs ayında aylık Gülçocuk dergisini çıkartmış, derginin başmakalelerini de bizzat kendisi kaleme almıştır.
  Bugünün büyükleri, çocukluğunun tatlı günlerini onunla yaşadı. Gülçocuklar büyüdü, hayırlı birer anne-baba oldular. Şimdi sıra sizin çocuklarınızda…
  Cennet güllerine nasihat ve tavsiyelerin yer aldığı bu değerli eseri çocuklarınız büyük bir keyifle okuyacak.

  4,90
 • Yakarım Gül Satanlar Bahçesini

  İnsan yerini yadırgar. Dostunu, eşini, işini, çoğu zaman kaderini yadırgar. Neşet’in özelinde toplumsal bir değerlendirme, hazmedememe romanı. Nasıl ki güllerle örtülü bir bahçeye girince dizleri kanarsa insanın, Yakarım Gül Satanlar Bahçesini romanı da bu çetrefilli bahçeye bir başkaldırı. Sordukları ve sorgulattıkları ile kurgunun içinden gerçek hayata bir çırpınma hâli.

  5,90