Lütfi Doğan

Süleyman Uludağ 1940 yılında Amasya'nın Akyazı köyünde doğmuştur. İlkokul öğrenimini köyünde İmam Hatip Okulunda tamamlamış, ardından yükseköğrenimini Yüksek İslam Enstitüsü İstanbul'da bitirdikten sonra Kastamonu'da İmam Hatip Okulunda öğretmenlik yapmıştır. 1970'de Kayseri yüksek İslam Enstitüsünde göreve başladı. Orada 1975 yılına kadar kaldı ve daha sonra Bursa yüksek İslam Enstitüsüne geçti. Halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tasavvuf anabilim dalında görev yapmaktadır.

 • Sünnetin Işığında İslam Ahlakının Esasları

  İmam Nevevi’ nin “el-Erbain” adlı eseri çok yararlı, bereketli ve mühim bir eserdir. Kendisinden çok yararlandığım bu eseri, yeniden dilimize çevirmeyi düşündüm ve çevirdim. Ebu’l Ferec Abdurrahman merhumun bu hadisi şeriflere on hadis-i şerif ilavesi ile elliye varan bu esere içinde yaşadığımız bu çağın sorunlarına da ışık tutan on üç hadis-i şerif daha ilave ederek  bunların sayısını atmış üçe çıkardım.İlave ettiğim hadis-i şeriflerde “Cevamiü’l Kelim” den ve sahih hadis-i şeriflerdendir. Okunduğunda görüleceği üzere bu hadis-i şeriflerin, lafızları çok kısa, özlü ve kapsamlıdır. Özellikle bu hadis-i şerifler, toplum hayatımızda karşılaşılan zorlukları aşmamızda bizlere ışık tutmaktadır.

  gizle

  3,90
 • Fatiha ve Hucurat Surelerinin Meal ve Tefsiri

  Kur`an-ı Kerim Resul-i Ekrem Efendimizin en büyük mucizesidir. İnsanlığa, özellikle bütün müminlere değişmez gerçekleri; hak, adalet, doğruluk, güven, dünya ve ahiret için ebedi mutluluk yolunu gösteren ilahi bir nur, asla sönmeyen bir ışıktır. Kur`an akl-ı selim sahibi insanlara manevi bir gıda, muzdarip gönüllere ilahi bir şifadır. Kur`an`ı okumak ibadet olduğu gibi, okuduğunu anlamak ve anlamaya çalışmak da hemilim, hem zikir ve hem de en güzel ibadettir. Çünkü Kur`an Allah kelamıdır. Bu sebeple Resul-i Ekrem (s.a.s) Efendimiz “Sizin en hayırlınız Kur`an-ı Kerim`i öğreneniz ve onu öğreteninizdir” buyurmuşlardır.
  3,90