Kollektif

 • Tarbiyatun Nafs, Die Erziehung von Ego und Psyche

  Tarbiyatun Nafs, Das Reinigen der Seele

  Anhand von frühesten Quellen

  Zusammengestellt aus den Werken von Ibn Rajab al Hanbali, Ibn al Qayyim al Jauziyya und Abu Hamid al´Ghazali

  Ursprünglich auf Arabisch herausgegeben unter dem Titel: Tazkiyat an Nufus wa Tarbiyyatuha kama yuqarrirruhu Ulama as Salaf, Das Reinigen der Seelen und ihre Erziehung, wie berichtet von den Gelehrten der ehrwürdigen Vorfahren, erscheint das vorliegende Buch, Das Reinigen der Seele, als eine interessante Zusammenstellung von bekannten Werken solch großartiger Gelehrten wie Ahmed ibn al Hanbal, Ibn alQayyim al Jauziyya und Imam Ghazali.

  Oft wird die Terminologie von Nafs in einem etwas negativen Sinn gebraucht und zwar wegen seines sündigen und wandelbaren Zustandes. Dieser, gemischt mit Leidenschaft und Unwissenheit, ist dann das  nafs al ammara, das Selbst, das zum Bösen ruft. Es kann dann das Stadium des nafs al lawwama, des vorwurfsvollen Selbst, durchwandern, was auf eine Art dem Gewissen entspricht und unterstützt diesen Wandel, sodass es gereinigt und mit der Quelle seiner Realität versöhnt wird und so zum nafs al mutmainna wird, dem Selbst im Frieden oder auch der Seele im Frieden und letztlich dem Paradies sicher.

  O du Seele, die du Ruhe gefunden hast, kehre zu deinem Herrn zufrieden und mit Wohlgefallen zurück. Tritt ein unter Meine Diener, und tritt ein in Meinem  Paradiesgarten.   89:27

  In diesem Zusammenhang darf auch das Herz nicht unerwähnt bleiben. Das Buch beschreibt sehr detailliert  die Typen des Herzens, seine Krankheiten und deren Heilung, alles mit Versen des Heiligen Qurans und Ahadith untermauert.
  Viel lernen wir über das Gedenken Allahs und wie man Ihm näherkommt.
  Für den Gläubigen ist dies fast ein Handbuch des Zuhud.
  Möge Allah dem verehrten Leser bei der Lektüre dieses sehr nützlichen Werkes zu einem Zustand verhelfen, der ihn zu einem besseren und stärkeren Gläubigen macht. Amin.

  12,65
 • Akhlaq Unterrichte für Kinder und Erwachsene

  Eine verpflichtende Lektüre für jede Art von Unterrichtszwecken, ob Zuhause, Schule oder Moschee!
  Pädagogische Begleitung für Eltern, Lehrer und Imame
  Verpflichtende Lektüre für Eltern, Lehrer und Imame

  18,40
 • Necmettin’in Dünyası (5 Kitap Set)

  Necmettin’in Dünyası (5 Kitap Set)

  Necmettin ve Hediye Koç

  Necmettin Otomobil Yapıyor

  Necmettin İle Mestan

  Bahçede Kurulan Devlet

  Boyama Kitabı

  11,50
 • Necmettin Boyama Kitabı

  Necmettin Erbakan’ı hiç böyle okumadınız

  3,34
 • Hastasızhane (Ortaokul Düzeyi)

  HASTASIZHANE Gelme desek mikrop söz dinler mi? Uyurken sağımdan soluma dönsem spor yapmış olur muyum? İhtiyar kulak ne demek? 10.000 yaşında misafir. Bir tane daha ye pastanesi. Tüm bunlar ne demek? Ufyo ve Kacu’nun daha bunlar gibi birçok sorusu ile başlayan maceralarını Luk’un ağzından dinleyebilir, sağlıklı yaşamı anlamaya çalışan kahramanlarımızın öğrendikleriyle evlerinin nasıl eğlence ve sağlıkla dolduğunu hatta nasıl “Hastasızhane”ye dönüştüğünü görebilirsiniz.

  5,64
 • Siyer Öğretimi Lisans Ve Lisansüstü Öğretim Düzeyi

  Hz. Peygamber’in (sas) hayatı ve O’nun her zaman ve zemine rehber olan örnek ahlakı ile örnek nesil sahâbenin hayatlarını öğrenme isteği, ülkemizde ve dünyada eski dönemlerle kıyaslanamayacak düzeyde artmış bulunmaktadır. Bu büyük bir nimet olmak ile birlikte, aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Zira Hz. Peygamber’in örnek yaşamı doğru ve sağlam kaynaklar temelinde güncel hayata uyarlanmadığı takdirde pek çok dinî ve buna bağlı olarak bir çok sosyal bunalım ve sorunların ortaya çıktığı ve dahi çıkacağı da muhakkaktır. Siyer Vakfı, kuruluşundan bu güne kadar Hz. Peygamber’in (sas) ve onun güzide ashâbının doğru anlaşılması ve çağımıza sağlıklı bir aktarımının gerçekleşmesi adına özellikle alanın uzmanları ile yürüttüğü pek çok ortak proje ve etkinlikleri hayata geçirmiş ve halkımızın istifadesine sunmuştur. Bu kapsamda Prof. Dr. Adnan Demircan, Doç. Dr. Şaban Öz ve Muhammed Emin Yıldırım hocaların rehberliğinde ülkemizin saygın üniversitelerinin alanının uzmanı akademisyenlerinden oluşan bir heyet ile “Türkiye’de Siyer Öğretimi Sorunları ve Çözümleri” üst başlığında Haziran 2015 tarihinde Siyer Çalıştayları’na başlamıştır. Elinizdeki bu çalışma ise sözkonusu çalıştaylar dizisinin ikincisi olarak Ocak 2016’da yine Çanakkale’de bir önceki çalıştayın yapıldığı aynı mekanda “Lisans ve Lisansüstü Düzeyde Siyer Öğretiminin Karşılaştığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlığı altında düzenlenen 2. Siyer Çalıştayı’nın tebliğ ve müzakerelerini içeren bir çalışmadır. Sözkonusu çalıştayın kitaplaştırılmış hali olan bu eser, oturumlar, müzakereler, röportaj, sonuç bildirisi ve eklerden oluşmaktadır. Eserde, ülkemizde neredeyse sayıları 100’e yaklaşan ilahiyat fakültelerinin Lisans ve Lisansüstü (Yüksek Lisanas ve Doktora) düzeyinde farklı kredi ve saatler içerisinde okutulan Siyer’in şu anki mevcut durumunu, sorunlarını ve gelecekte bizleri bekleyen muhtemel farklı problemlerini, alanın uzmanı hocalarımızın ufuk açıcı analizlerini ve çözüm önerilerini bulacaksınız.

  9,09
 • Lugat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel

  Bazı Kelimeler Çok Güzel… Lugat 365 projesi, 2014 yılının sonlarına doğru, Banu-Onur Ertuğrul çiftinin aklına düşer. “Hissikablelvuku” gibi, “müşkülpesent” gibi bazı kelimeler, hem söylenişleri, hem de kapsadıkları anlam alanları, dolu dolu geçmişleri ile ne güzeldirler. Kolları sıvar, 2015 yılı boyunca her gün beğendikleri bir kelimeyi twitter üzerinden paylaşmaya, eski kelimeleri unutmuş ya da hiç duymamış günümüz toplumunun dikkatine sunmaya başlarlar… Öyle ki, zamanla paylaşılan kelimeler o günün güncel olaylarına, duygularına göndermeler içermeye, adeta “yaşamaya” başlar.. Takipçileri kısa zamanda yüz binleri bulur… Lugat365 paylaşımları 2015 yılı sonu itibariyle sona erecek. Ama yayımladığımız kitap, o kelimeleri bir araya getirerek önemli bir kaynak ve başucu sözlüğü olacak. Kendine özel tasarımı ve sunumuyla…

  15,99
 • Diş Fırçalama Oyunu / Güzel Alışkanlıklar

  Çocukların temel bilgileri edindiği 0-4 yaş için hazırlanan bu seri, miniklere örnek davranışlar ve güzel arkadaşlıklar kazandırmayı amaçlıyor. Fare Mirador’un başından geçen birbirinden eğlenceli olayların anlatıldığı Güzel Alışkanlıklar serisi okul öncesi eğitimi destekliyor. Siz de, Mirador’un renkli çizimlerle desteklenen maceralarını çocuğunuza okuyarak, onun güzel alışkanlıklar kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

  4,49
 • Köpük ile Pıtır / İlk Okuma Kitaplarım

  Köpük’ün Pıtır adında küçük bir kız kardeşi vardı. Pıtır çok sevimli, ama biraz yaramazdı. Bam! diye minik kar kulübesinin üzerine atlardı. Foşur! diye suya dalardı. Bu yaramazlıklardan bıkan Köpük bazen, ‘Keşke Pıtır başka yerde oynasa,’ diye düşünürdü. Günlerden bir gün, iki kardeş kar fırtınasına yakalandılar. Acaba Köpük kardeşini fırtınadan kurtarıp, ne kadar harika bir ağabey olduğunu kanıtlayabilecek mi?

  4,49
 • Avrupa’nın Kimlik Krizi

  Anadolu Ajansı analiz serisinin son yayını olan Avrupa’nın Kimlik Krizi, Kovid-19 salgınının birlik ruhunu sarsan sonuçlarına, Avrupa’nın yaşadığı kimlik krizi ile dönüşümüne ışık tutan analiz ve özel haberlerden oluşmaktadır. Alanında uzman kişilerin görüş ve analizlerinden oluşan kitap, “Avrupa’nın İslam’a Bakışı”, “Avrupa’da Mülteci Sorunu”, “Sağa Kayan Avrupa”, “Avrupa’da Ayrılıkçı Hareketler”, “Koronavirüs ve AB’nin Geleceği” konularını ayrı bölümlerde ele alarak Anadolu Ajansının fotoğrafları ve tabloları ile desteklenmiştir. Bu kitapta Avrupa’nın son yüz yılında yaşadıklarını, geçirdiği dönüşümü ve AB üzerine gelecek perspektiflerini ele alarak Avrupa konusuyla ilgilenenlere önemli bir kaynak teşkil etmesi amaçlanmıştır.

  10,24
 • İçimdeki Dostlar (İlkokul Düzeyi)

  Vücudumuzun birçok değerli parçadan oluştuğunu biliyorsunuz değil mi? Eminim her birini çok da merak ediyorsunuz. Peki sağlıklı ve keyifli olmamız için her an her saat durmadan usanmadan çalışan bu değerli dostlarımızın sesini duyabilmeyi ister miydiniz? Bu kitapta Emre’nin içindeki dostlarıyla olan hikayesine gelin birlikte şahit olalım ve kendi “içimizdeki dostları” daha yakından tanıyalım.

  6,79
 • Muhteşem Süleyman

  Kanuni Sultan Süleyman dönemi Osmanlı İmparatorluğu’nun en iyi belgelendirilmiş dönemlerinden biridir. 1526 Mohaç Savaşı’nı takiben Avrupa arşivlerinde, özellikle Osmanlı tehlikesine maruz kalan Akdeniz bölgesinde Osmanlı’ya dair belgeler hızla artar. 16 ve 17. yüzyıllarda Türklerle ilgili haber toplama çılgınlığı vardır adeta. “Kaçın, Türkler geliyor!” Dönemin ruhunu esprili bir dille anlatır. İstihbarat belgeleri, elçi raporları, kilisenin basıp dağıttığı, karşı propaganda için kullanılan kitapçıklar, kronikler, casusların ve tüccarların verdiği yazılı ya da sözlü haberler; Osmanlı’nın savaş gücünü ince ayrıntılarla sunan zafernameler Batılıların tabiriyle “Muhteşem Süleyman” dönemine dair müthiş bilgiler sunar. Söz konusu belgeler, resmî Osmanlı kaynaklarıyla yan yana getirildiğinde yapbozun parçaları tamamlanmış, resmin bütünü ortaya çıkmış olur. İşte bu kitap bunu yapıyor. Yerli ve yabancı on üç önemli ismin katkılarıyla Muhteşem Süleyman’ı her iki cepheden anlatıyor. Halil İnalcık /“Avrupa Devletler Denge Sistemi ve Osmanlı-Fransız İttifakı” İdris Bostan / “Kanuni ve Akdeniz Siyaseti” Feridun M. Emecen / “Mohaç Savaşı” Metin Kunt / “Sultan Süleyman ve Nikris” Emilio Sola / “Sultan Süleyman’ın Son Yılları” Özlem Kumrular “I. Ferdinand’ın Kanuni’yle İlk Yılları” Miguel Angel de Bunes Ibarra / “Venedik ve Bâbıâli” Paulino Toledo / “Türklerdeki Esaret Sistemi” Xavier Sellés-Ferrando/ “Viyana Kuşatması’nın İspanyol Edebiyatındaki Yankıları” Alain Servantie / “16. Yüzyılda Osmanlı’nın Siyasi İmajı” Fernando Fernandez Lanza / “Sultan Süleyman’ın Atlı Alayı” James Nelson Novoa / “Muhteşem Süleyman Portresi” Nurcan Yazıcı / “Kanuni Dönemi Osmanlı Başkentinde İmar Faaliyetleri”

  12,54
 • Sihirli Yarış / Kendini Hayal Gücüne Bırak!

  İşareti bekle, hazır ol ve başla! Bitiş çizgisine önce varmak için şekerden yollar, lolipop tarlaları, kurabiye ağaçları ve rengarenk gökkuşakları arasında yapılan sihirli bir yarış. Acaba kim kazanacak? Öğrenmek için sürprizlerle dolu maceraya siz de katılın.

  5,64
 • 2 Yaş İçin Öyküler

  2 yaşa özel hazırlanan sade anlatımlı ve sevimli resimlerle dolu öyküler!
  Bu kitapta, postacıyı bekleyen bir kaplanla, su birikintilerinin üzerinden atlamaya bayılan bir su aygırıyla, oyuncak ayısını bulamayan bir ayıyla ve diğer öykülerle tanışacaksınız

  5,64
 • 4 Yaş İçin Öyküler

  4 yaşa özel hazırlanan neşeli anlatımlı ve sevimli resimlerle dolu öyküler!
  Bu kitapta arkadaşını kurtaran zürafayla, güneşi bekleyen kanguruyla, meraklı bir köpek yavrusuyla ve diğer öykülerle tanışacaksınız.

  5,64
 • Aile Olmak

  Korunması gereken pek çok değerimiz arasında aile, en ön sıralarda yer almaktadır. Aile, toplumun temel birimidir, ancak aynı zamanda İslami mücadelenin ve sivil toplum çalışmalarının sürekliliği ve başarısının da temel zeminidir. Aileye dayanmayan yapılar lokal alanlarda geçici başarılar sergileyebilirler ancak bunlar saman alevi gibi çabucak sönecektir. Yapılan herhangi bir işteki hayır, çok olmasından değil, sürekliliğinden kaynaklanır. Toplumsal hareketlerde sürekliliği sağlayacak olan da aile kurumudur. Ailenin bu kadar önemli olması, bu kurumda ortaya çıkan aksaklık ve sorunları da toplumun en önemli gündem maddelerinden biri haline getirmektedir. Bugün aile kurumu pek çok yönüyle tartışılır hale gelmiş ve bu kurumun işlevselliği üzerinde ciddi kuşkular oluşmaya başlamıştır. Bu çalışmanın hazırlanmasının nedeni, aile ile ilgili sorunları ele almak, bunlara çözüm aramak, böylece salih ve sahih bir geleceğin yollarını ortaya koymaktır. Kendi değerlerimizle uyumlu bir aile tasavvuru için gerekli kavramsal çerçeveyi belirleyerek İslam dünyasındaki aile ile ilgili sorunların çözüm imkânını sorgulamaktır.

  7,94
 • Babam ve Ben Çocuk Babanın Sırrıdır

  Hiç aklınıza geldi mi, acaba danışanların derdine derman olan, ruhlarına dokunan, yüreklerdeki sökükleri diken ve ailelere yön gösteren ruh sağlığı uzmanlarının kendi babalarıyla ilişkileri nasıldı? Nasıl bir çocukluk geçirmişlerdi? Kendilerini yetersiz hissettiklerinde nelere sarıldılar? Özgüven eksikliği yaşadılar mı, kalpleri kırıldı mı, onların da canları acıdı mı?
  Onlar da babalarına benziyorlar mıydı? Babalarından aldıkları davranış kalıplarını kendi çocuklarına yansıttılar mı? Yaşanan sorunların ne kadarı geçmişten, ne kadarı bugünden kaynaklanıyordu?

  Sevilay Acar, Babam ve Ben’de Prof. Dr. Özcan Köknel, Prof. Dr. Kemal Sayar, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Pedagog Ali Çankırılı’yla yaptığı sohbetlerle onları çocukluk yıllarına götürüyor. Bugün her biri psikiyatri ve pedagoji alanında uzman olan isimler çocukluk yıllarına dair içten paylaşımlarda bulunuyor, sadece kendi tecrübe ve hikâyelerini paylaşmıyor, adeta “yalnız değilsiniz” diyerek okurları da bu yolculukta cesaretlendiriyorlar.
  Böylece geçmişi pek çok yönüyle ele alırken bugünün “baba figürü”ne ve baba-çocuk ilişkinin hassas noktalarına temas ediyorlar ve ortaya hem onların çocukluk yıllarının hem de günümüzün toplumsal yapısıyla ilgili bir tablo çıkıyor.
  Babam ve Ben, sevgisini göstermek isteyen, ilgi bekleyen, duygusal çatışma yaşayan, belki de sadece yaşadıklarını tebessümle hatırlayan bütün okurlar için…
  Baba, Türkiye’nin geleneksel doğasıdır, oğul modern tecrübe. Emniyet ve risk. Onay ve özgürlük. Kalmak ve gitmek. Oğul gider, ama tam gidemez, bir yönüyle kalır. Tıpkı acılı yurdumuz Türkiye gibi. Orada ama burada. Modern ama geleneksel. Batı’ya yüzünü dönmüş, ama Doğulu. Babaların ve oğulların hikâyesi Türkiye’nin iki yüz yıllık tarihidir. Üstelik, baba ve oğul arasında çatışma varsa, orada bir galip bulmak zordur.

  gizle

  10,24
 • İçimdeki Dostlar (İlkokul Düzeyi)

  Emre sabah uyandığında bir ses duydu. Ancak sesin nereden geldiği hakkında en ufak bir fikri yoktu. Yatağından çıktı ve evin her yerini kontrol etti; ikizlerin odası, mutfak, misafir odası, banyo…
  Ancak sesin nereden geldiğini bir türlü bulamıyordu. İşin garip tarafı ses dışarıdan ya da uzaktan değil çok ama çok yakından geliyordu. Bu kadar yakından gelen bir sesin kime ait olduğunu nasıl olur da bulamazdı. Bu işte bir acayiplik olmalıydı…
  Emre’nin, nereden geldiğini bilmediği bir sesle başlayan ve öğrendiğinde çok hoşuna gidecek olan hikayesine gelin birlikte şahit olalım.

  6,79
 • Bir Acayip Yolculuk (Ortaokul Düzeyi)

  Yüce yaratıcımızın bizlere hediye ettiği en değerli nimetlerden biri de sağlık ve afiyet içerisinde bir hayat yaşayabilmemizdir. Vücudumuzun ve zihnimizin her türlü kirliliğe ve gürültüye maruz kaldığı çağımızda; sağlıklı gelecekler inşa edebilmek için sağlıklı gençler yetiştirmemiz gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz, insanların aldanıp kıymetini bilmediği iki nimeti “sağlık ve boş vakit” olarak ifade etmektedir. Göz açıp kapayıncaya kadar geçip giden hayatımızda sağlığımızın kıymetini çok iyi bilmeli, her türlü zararlı ve kötü alışkanlıklardan kendimizi uzak tutmalıyız.
  Bu zararlı ve kötü alışkanlıkların neler olduğunu, hangi şeylerin sağlıklı, nelerin bizi dinç tutacağını Kacu ve Ufyo’nun maceralarında göreceğiz. Onların günlük hayatta yaşadığı ve karşılaştığı olayları Luk’un ağzından dinleyeceğiz.
  “Bir Acayip Yolculuk” sağlıklı yaşam konusunda geleceğimiz olan siz çocukların daha güçlü ve zinde yaşamasına katkı verebilmek amacıyla hazırlanmıştır.

  6,79
 • İslami Şuur Dersleri

  İslam’ın inanç, ibadet esasları ve toplumsal ödevlerinin, sade ve anlaşılır bir dil ile öğretilmesi ve öğrenilmesi bizim temel ihtiyaçlarımızın başında gelmektedir.
  Yayınevimiz tarafından oldukça hassas bir çalışma ile karşınızda olmanın heyecanı içerisindeyiz.

  Alanında uzman ilim adamlarından oluşan komisyon tarafından hazırlanan bu eser siz okuyucularımızın istifadesine sunulmuştur.
  Hazırlık sürecinde, hem günümüz şartları hem de pedagojik esaslara dikkat edilmiştir.
  Çalışma ele alınırken kültürel yapımıza uygun ve herkesin anlayıp anlatabileceği bir anlatım dili benimsenmiştir.
  Ne mutlu, ilmi kendisine azık edinene.

  10,24
 • İnanıyorum Serisi (6 Kitap Set)

  Çocuklara iman esaslarını anlatmak amacıyla hazırlanan İnanıyorum Serisi, altı kitaptan oluşmaktadır. Her bir kitap, bol resim ve sevimli çizgiler eşliğinde iman esaslarını anlatmaktadır. Seride bulunan kitaplar şunlardır:

  1- Beni ve Her Şeyi Yaratan Allah – Rabia Gülcan
  2- Bizim İçin Dua Eden Melekler – Elif Arslan
  3- Yol Gösterici Kutsal Kitaplar – Hatice Demirbağ
  4- En Güzel Örnek Peygamberler – Pervin Ayşe Yaşa
  5- Sonsuz Hayat Ahiret Yurdu – Ayla Abak
  6- Onun Dediği Olur Kaza ve Kader – Ayşenur Çalıkçı

  9,09
 • Peygamberimiz ve Gençlik

  Gençlik; İnsanın, Kendini, Yaratıcıyı ve evreni anlamlandırma sürecinde, varlık alanında kendini öne çıkararak kâinatı ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği, bununla birlikte iç dünya-dış dünya dengesinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir. Bu açıdan, çevreyle iletişim kurma sürecinden kimlik inşasına ilk adımların atıldığı gençlik devresi, ömür sermayesinin en önemli kazanımı ve ilerleyen yaşlardaki kemal dönemi için esasında oldukça bereketli bir havzadır. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.s), bu döneme özel bir anlam atfetmiş ve kişinin, ahiret yolculuğunda “gençliğin nerede tükettiği” sorusuna muhatap olmadan hareket edemeyeceğini bildirmiştir.

  3,90
 • Moby Dick – Beyaz Balina / Renkli Çocuk Klasikleri

  Beyaz balina Moby Dick’in peşinde okyanuslara açıl ve edebiyat tarihinin en ilginç karakterlerinden Kaptan Ahab’ın destansı yolculuğuna katıl.
  Herman Melville’in klasik macera romanı Moby Dick’in ilgi çekici renkli resimlerle hazırlanmış uyarlamasını soluk soluğa okuyacaksın.

  Renkli Çocuk Klasikleri serisinde, en sevilen klasik eserlerin genç okurlar için uyarlamaları yer almaktadır. Edebiyat tarihinin en popüler yazarlarının eserleri, harika resimler ve ilgi çekici bir anlatımla sunulmaktadır.
  devamını oku

  4,49
 • İslam Mezhepleri Tarihi El Kitabı

  Günümüzde Müslümanların en temel sorunlarından birisi, din temelli guruplaşmalar, hizipleşmelerdir. Kur’an, “hepiniz birden Allah’ın ipine sımsıkı sarılın” derken, Hz. Muhammed, mü’minlerin kardeş olduklarını belirtirken,Müslümanlar, maalesef din anlayışları yüzünden gittikçe daha da küçük gruplara ayrılmaktadırlar. Kur’an, asırlar öncesinden Müslümanları şöyle uyarmaktadır: “Dinlerini paramparça eden, her grubun kendi sahip olduğu ile övündüğü kimseler gibi olmayın.” (30. Rûm, 32). Bu ve benzeri uyarılara rağmen, İslâm bugün bile mezhep eksenli anlaşılmak istenmektedir. Oysa, din ve mezhebin farklı olduğunu, mezheplerin beşeri oluşumlar olduğunu bilen bir Müslüman, mezhepleri bir vakıa olarak görür; fakat hiçbir mezhebin İslâm ile aynileştirilmemesi gerektiğini de bilir.
  devamını oku

  13,69
 • Felsefe ve Ölüm Ötesi

  Hayat ve ölüm, bir hakikatin iki yüzü ya da bir bütünün iki parçası. Birbirini çağrıştıran bu kavram çiftinden hayat, varlık sahnesine önce çıkmakla birlikte doğumdan itibaren ölümün tehdidi altındadır ve bu yüzden de ölüm insanoğlu için daima korku ve endişe kaynağıdır. Özellikle ölmek için doğduğuna inandığı halde bir başka hayata doğmak üzere öldüğüne inanmayanlar açısından ölüm, gerçekten korkunç bir olaydır. Âdeta gölge gibi insandan hiç ayrılmayan ya da amansız bir hafiye gibi gece gündüz onu adım adım takip eden bu korkunç gerçeğin nerede, ne zaman ve nasıl ortaya çıkacağının bilinmeyişi, ölüm karşısında duyulan kaygıyı daha da artırmaktadır.

  Felsefe ve Ölüm Ötesi adlı bu çalışma, İslâm düşüncesinin ikisi felsefe, ikisi kelâm geleneğine mensup dört büyük isminin, İbn Sînâ (ö. 1037), Gazzâlî (ö. 1111), İbn Rüşd (ö. 1198) ve Fahreddin Râzî’nin (ö. 1210); ruhun mahiyeti, bedenle ilişkisi ve âhiret hayatı hakkındaki görüşlerini yansıtan toplam dokuz metnini ve tercümelerini içermektedir.
  devamını oku

  10,24
 • Ana Meseleleriyle Kelam ve Felsefe

  Fahreddin er-Râzî (ö. 606/1210) kelâm, felsefe, tefsir ve usûl-i fıkıh alanlarına dair çalışmalarıyla felsefî ve dinî ilimlere yeni bir yön vermiş ve bu nedenle “el-İmâm” olarak tanınmıştır. Bu çalışmada orijinal metniyle birlikte tercümesine yer verilen el-Muhassal Râzî’nin yaşadığı döneme nispetle önceki ve sonraki âlimlerin, filozofların ve kelâmcıların görüşlerinin özetini veren, başka bir ifadeyle kelâm ve felsefenin temel meselelerini karşılaştırmalı inceleyen bir eserdir.

  Râzî eserde farklı düşünce grupları tarafından ileri sürülen iddiaları gerekçelendirme ve açıklama güçleri ile tutarlılıkları açısından incelemekte ve böylece “tahkîk” denilen araştırma tarzının en güzel örneklerini vermektedir. el-Muhassal bu özellikleriyle İslam düşünce tarihinde vazgeçilemeyen “klasik” bir eser olmuş, üzerine birçok âlim tarafından şerh ve haşiyeler kaleme alınmış ve XII. yüzyıldan sonra yazılan kelâm ve felsefe kitaplarının meselelerini büyük ölçüde belirlemiştir.

  el-Muhassal klasik kelâm ve felsefenin temel meselelerini karşılaştırmalı olarak ele almakla birlikte İslam inancının ana meselelerini içermesi bakımından ayrıcalıklı bir öneme sahiptir. Eser, İslam düşüncesindeki bilgi, yöntem, varlık ve fizik dünya tartışmalarını bütünüyle içerdiği gibi Allah’ın zatı, sıfatları ve fiilleri ile nübüvvet, âhiret ve imâmet konularını da ele aldığı için okuyucu bu eserde İslam inancının ana ilkelerinin aklî ve naklî delillerle nasıl temellendirildiğini ayrıntılı bir şekilde görebilecektir.

  12,54
 • Felsefe, Din ve Te’vil

  İslam felsefesi geleneğinde din ile felsefe arasındaki ilişkinin mahiyetine dair tartışmaların tarihini, felsefî etkinliğin İslam dünyasındaki başlangıç dönemlerine kadar geri götürmek mümkündür. İlk defa Kindî (ö. 252/866) tarafından ele alınan bu ilişki, çeşitli filozoflar tarafından farklı açılardan yorumlanmıştır. Nihayet Gazzâlî (ö. 505/1111) bilhassa Tehâfütü’l-felâsife ve el-Munkız mine’d-dalâl ve’l-mufsıh bi’l-ahvâl adlı eserlerinde bu sorunu felsefe ve filozoflara yönelik eleştirel bir yöntemle incelemiş ve bu inceleme neticesinde Fârâbî (ö. 339/950) ve İbn Sînâ (ö. 428/1037) gibi İslam dünyasında hâkim felsefî gelenek olan Meşşâîliğin büyük temsilcilerini tekfîr etmiştir. Onun bu sert eleştirilerine felsefe cephesinden cevap ise Endülüs’teki İslam felsefe geleneğinin son büyük temsilcisi olan İbn Rüşd’den (ö. 595/1198) gelmiştir. O bir yandan Aristoteles’in (ö. 322 MÖ) eserlerine farklı üslup ve hacimlerde şerhler yazarken, diğer yandan da Gazzâlî’nin eleştirileri ile bu eleştirilerin Endülüs’teki yansımalarına cevap olmak üzere Faslu’l-makâl fî takrîri mâ beyne’ş-şerîʻa ve’l-hikme mine’l-ittisâl ile el-Keşf an menâhici’l-edille fî akâidi’l-mille ve Tehâfütü Tehâfüti’l-felâsife adlı eserlerini kaleme almıştır. Elinizdeki çalışma, İbn Rüşd’ün fakîh kimliğiyle din karşısında felsefenin meşruiyetini, dinî bilgi ile felsefî bilgi arasındaki uyumu ve dinî nasları yorumlamada felsefî/bilimsel bilginin değerini büyük bir vukûfiyetle ele aldığı Faslu’l-makâl’in metin ve tercümesini içermektedir. Din-felsefe ilişkisini özel olarak ele alan ilk eser olma özelliğine sahip olan Faslu’l-makâl’de ele alınan meseleleri derinleştirmeyi sağlamak üzere üç metne de ek olarak yer verilmiştir: İbn Rüşd’ün Allah’ın tikelleri bilip bilmediği meselesini incelediği Damîme fi’l-ilmi’l-ilâhî’si (İlahî Bilgi Konusunda Ek), el-Keşf’in sonunda te’vile konu olmaları açısından dinî naslara dair yaptığı beşli tasnifi içeren kısım ve Faslu’l-makâl ve el-Keşf’te sitayişle bahsettiği Gazzâlî’nin Faysalü’t-tefrika beyne’l-İslâm ve’z-zendeka adlı eserindeki beşli varlık tasnifi ve te’vil aşamalarına dair bölüm.

  9,90
 • Kategoriler ve Retorik Kitabu’l-Makulat ve Kitabu’l-Hatabe

  Fârâbî (ö. 339/950) İslam dünyasında mantık bilimine en fazla vurgu yapan filozoflardan biridir. Filozof, felsefenin diğer alanlarında olduğu gibi mantık alanına dair de kendine özgü bir telif ve metin inşası tarzı ortaya koymuştur. Bu durum, gerek selefi Aristoteles, gerekse halefleri İbn Sînâ ve İbn Rüşd’ün aynı alanlara ilişkin eserleri ile mukayese edildiğinde daha iyi anlaşılmaktadır. Fârâbî Kategoriler’de ilk defa Aristoteles tarafından ortaya konulan kategoriler teorisini, Retorik’te ise yine ilk defa Aristoteles tarafından ortaya konulan retorik teorisini kısa ve öz bir şekilde yeniden inşa etmiştir. Fârâbî Aristoteles’in vaz ettiği bu teorileri evrensel olarak değerlendirmiş ve bu evrensel teorileri kendi tekil tarihsel koşulları içerisinde yeniden var kılmıştır. Elinizdeki kitap Fârâbî’nin bu eserlerinin ilk Türkçe çevirisidir. Bu iki eser Fârâbî mantığını ve felsefesini, dahası Meşşâî mantık ve felsefeyi anlama çabası içerisinde olanlara bugünün dünyası açısından çok önemli olanaklar sunmaktadır.

  10,24
 • Hikayelerle Çocuklara Esma-i Hüsna (Ciltli)

  Elinizdeki kitapta Rabbimizi daha çok analım, onu daha çok tanıyalım diye O’nun güzel isimlerinden yola çıkarak birbirinden eğlenceli hikâyeler hazırlamaya çalıştık. Okurken daha çok keyif için her hikâyeyi birbirinden güzel resimlerle süsledik. Rabbimizin sevgisinin kalplerimize daha çok yerleşmesi, adlarının daha çok anılması, dualarımızın esmalarla süslenmesi dileğiyle…

  5,90
 • Eğlenceli Oyuncağım / Eylemlerimiz

  Öğrenmek, çocuklar için eğlenceli bir hâle getirilirse asla sıkıcı değildir. “Eğlenceli Oyuncağım” serisi, bu bilgiden hareketle okul öncesi dönemde çocuğunuzun nesneleri, oyuncaklar aracılığıyla tanımasını sağlıyor. 3D görsellerle hazırlanan seri hem miniklere ilk bilgilerini kazandıracak hem de oyun hamuruyla motor becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak.

  4,49
 • Siyer Öğretimi Çocuk Kitapları, Edebi Eserler ve Popüler Yayınlar

  Popüler yayınlarda da çocuk yayınlarında olduğu gibi bir başıboşluk olduğu, siyer alanının birçok yazar ve yayıncı tarafından yetkin bir altyapı olmadan kalem oynatılacak bir alan olarak görülmesi üzücüdür.

  Bu alandaki kitapların arasında nitelikli olanların az olması hem alanın uzmanlarına hem de ciddi yayıncılara önemli bir ödev yüklemektedir. Halkın okuyabileceği, sahih bilgiye dayanan siyer alanında telif edilmiş farklı yaşlarda çocuklara ve çeşitli eğitim düzeylerindeki insanlara hitap edebilecek birçok çalışmaya ihtiyaç duyduğumuz açıktır. Nüfusu seksen milyonu aşan ülkemizin gençlerine Allah Elçisi’nin hayatını doğru öğretmek, sağlıklı din algısı açısından ihmal edilmemesi gereken nir görevdir.

  Kuşkusuz insanın gönül dünyasına dokunan, sahih bilgiye ıskalamayan farklı edebi türde eserler de denenmelidir. Çalıştayda sunulan tebliğ ve yapılan müzakerelerle bu alanda da ciddi eksikliklerin olduğu bir kez daha vurgulanmıştır. Özellikle siyerin roman tarzı edebî eserlerin konusu olup olmayacağı üzerine yapılan müzakereler, bu alanın sorunlarıyla ilgili daha çok çalışma yapılması gerektiğini ortaya koymuştur.
  devamını oku

  9,09
 • Kral Şakir – İngilizce Hayvanlar / Muhtişim Eğitici Kartlar

  MUHTİŞİM EĞİTİCİ KARTLAR!
  HEM DE ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİKLE!
  Selam Arkadaşlar ben Şakir! Herkesin bildiği ismimle Kral Şakir!
  Bu muhtişim kart setimizde hem çoook eğleniyor hem de hayvanların İngilizce isimlerini öğreniyoruz.
  Heyooo!

  Arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle ben, Fil Necati Ağabey ve diğerleri adeta telefondan çıkıp yanınıza geliyoruz! Çok Eğleniyoruz çok!

  Sticker ve poster hediyemizden bahsetmiş miydim?
  E hadi o zaman, ne duruyoruz, hemen maceraya başlayalım!

  8,89
 • Sevimli Dostlar Aktivite Kitabı 1

  Çocuklar bilişsel, görsel ve sözel gelişimleri için farklı uyarıcılara ihtiyaç duyarlar. “Sevimli Dostlar” Aktivite Kitaplarını hazırlama amacımız; bu uyarıcılardan biri olan kitapların;
  · 3 yaş ve üstü çocukların bilişsel, görsel, sözel gelişimlerine katkıda bulunmak,
  · Kavram gelişimi, küçük kasların motor gelişimi, benzerlik ve farklılık ayırt etme, parça-bütün ve neden-sonuç ilişkisi kurma ve sıralama gibi öğretilerin kazandırılmasında destekleyici olmaktır.
  Bu bilgiler ışığında anne-babaların çocukları ile birlikte verimli zaman geçirebilecekleri, onların çok yönlü bu etkinlikleri keşfetme sürecine tanıklık edebilecekleri ve düşünme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilecekleri Aktivite Kitaplarını Sevimli Dostlar karakterleri eşliğinde anne-babalara güvenle sunuyoruz.
  devamını oku

  5,64
 • Kral Şakir – Korsan Diyarı Hafıza Kartları / Muhtişim Eğitici Kartlar

  MUHTİŞİM EĞİTİCİ KARTLAR!
  HEM DE ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİKLE!
  Selam Arkadaşlar ben Şakir! Herkesin bildiği ismimle Kral Şakir!
  Bu muhtişim kart setimizde hem çoook eğleniyor hem de hafızamızı geliştiriyoruz. Karakterlerin eş kartlarını bulduğunda arttırılmış gerçeklikle kartlardan çıkıyorlar.
  Heyooo!

  Arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle ben, Fil Necati Ağabey ve diğerleri adeta telefondan çıkıp yanınıza geliyoruz! Çok Eğleniyoruz çok!

  Sticker ve poster hediyemizden bahsetmiş miydim?
  E hadi o zaman, ne duruyoruz, hemen maceraya başlayalım!

  10,24
 • Hareketli Hayvanlar

  Evcil hayvanlarla eğlenceli bir gün geçirecegiz. Çocuğunuz parmaklarıyla sahneleri hareket ettirip, evcil hayvanlarla oyunlara katılabilir. Hareketli Kitaplar çocukların boyut algılarını, el göz koordinasyonlarını ve çevreyle bağlantı kurma yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Çocuğunuzun elinden düşürmeyeceği Hareketli Kitaplar hem çok eğlenceli, hem de çok dayanıklı.

  9,09
 • Kırk Ayette Sorumluluk Bilinci

  İnsanı insan yapan, hem dünyasını hem ahiretini cennete çeviren en büyük haslet sorumluluk duygusunun, insana Rabbinden nasıl anlatıldığını görebileceğimiz 40 ayet-i kerime içermektedir.

  4,49
 • İslam Penceresinden Kadın

  Bu çalışma, İslam’ın çağlar üstü ve insan­lığa ufuk çizen temel öğretilerini dikkate alarak, kadının izzet ve haysiyet sahibi bir insan olarak kimliğini, kulluğunu, aile ve toplum hayatında var oluşunu Kur’an ve sünnet perspektifinde ortaya koymayı he­deflemiş, birleştirici ve hikmetli bir üslu­bu ilke edinmiştir. Ele alınan konular her biri alanında uzman isimler tarafından, bütüncül bir bakış açısıyla, günceli de göz ardı etmeyen hassasiyetle işlenmeye çalı­şılmıştır.

  4,49
 • Peygamberimiz ve Aile

  Yaratılışı itibariyle sosyal bir varlık olan insan için toplumsal hayat ne kadar önemli ise toplum için de onun özünü oluşturan aile, o denli hayati öneme sahip bir kurumdur. Aile, söz konusu niteliğiyle tezekkür ve tedebbür bağlamında toplum ve milletlerin hafızasını istikbale taşıyan, kimlik, tasavvur ve ideallerini olgunlaştırıp geleceğe aktaran; insani, kültürel değerlerin, tarihi süreklilik ve bütünlüğün koruyucusu olan mühim bir müessesedir.

  Allah Resulü’nün aile hayatı kıyamete kadar bütün insanlar için eşsiz bir örneklik arz etmektedir. Nitekim onun aile hayatında uyguladığı ilke ve prensipler, tüm zamanlarda önemini ve işlevini kaybetmeden varlığını sürdürmüştür. Bu açıdan, toplumun en küçük birimi olan ailedeki mutluluk ve huzurun, toplumsal mutluluk ve huzurun temin edilmesindeki vazgeçilmez şart olduğunu en güzel örnekleriyle Hz. Peygamber’in aile yaşantısında görmek mümkündür.

  4,49
 • Dualar

  Dua; sınırlı, sonlu ve aciz olan insanın bütün benliğiyle sınırsız, sonsuz ve kudret sahibi olan yüce Allah’a yönelip O’ndan istek ve dilekte bulunması, O’nunla arasında bir köprü ve diyalog kurmasıdır. Dua eden insan; bütün zayıflığı, acizliği ve ihtiyaçları içinde, Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin ve yüceliğinin isteklerini ancak O’nun lütfu ve yardımıyla elde edebileceğinin bilincindedir. Bu bilinçle yapılan dua; insanın Yaratan’ına olan inancının, güveninin ve O’na teslim oluşunun bir göstergesidir. İşte bundan dolayı Peygamberimiz (s.a.s); “Allah’a duadan daha değerli birşey yoktur” (Tirmizi, De’avat, 1; İbn Mace, Dua,1) buyurmuştur.

  10,24
 • Ailem

  Bu çalışma, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi adına sosyal bilimlerin ve dini kaynakların danışmanlığına müracaat etmeyi; bir yuvanın karşılaştığı risk alanlarını dikkate almak suretiyle sorunlara dair çözüm önerileri sunmayı amaçlamaktadır. Bizleri yüreklendirmekte; aile değerlerimizi hatırlamaya, ailemiz hakkında sorumluluk üstlenmeye ve daha mutlu , güvenli, dayanımlı yuvalar için emek vermeye davet etmektedir.

  5,64
 • Çocuğumu Yetiştirirken

  Evlat bir nimet, emanet ve imti­handır. Dünya hayatının süsüdür, ziynetidir; dünya ağacının meyve­sidir çocuklarımız. Bugünün kü­çüğü, yarının büyüğüdür. Çocuk dünyaya geldiği andan itibaren müstakil bir bireydir. Onlara; doğru muamele edilmeli, sevgi, saygı, iman duyguları verilmeli; onların özgüven kazanmalarını temine çalışılmalıdır.

  4,49
 • Sorularla İslam

  Bilindiği gibi ilk asırlardan beri üretilen dinî bilgiler her ne kadar hayatın içinden ise de, bugün bazı bilgilerin yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple, İslam’la ilgili bilginin yaşadığımız hayatı aydınlatmada ve ortaya çıkan sorunlara kapsamlı çözümler getirmede yeniden güncellenmesi gerekmektedir. Bunu da yapacak olan sahasında uzman din bilginleridir.
  Sorularla İslam” adını taşıyan bu kitap, doğru bir din anlayışını ortaya koymada birikim sahibi ve uzman olan bir grup din bilgini tarafından yazılmıştır. Bu eserde; itikattan ibadete, ahlaktan hukuka, kültürden sosyal hayata vb. varıncaya kadar pek çok konuya değinilmiş, aynca güncel dinî meselelere de temas edilmiştir. Bir ihtiyaçtan dolayı kaleme alman bu eserde konular, bilimsel yöntemlere uygun, ilk elden kaynaklara atıflar yapılarak ve çözüm odaklı soru-cevap yöntemine bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Özellikle soru-cevap yönteminin izlenmesindeki gaye, okumada hem akıcılığı ve hem de pratik açıdan konuları kolay bir şekilde anlama ve kavramayı sağlamaya katkıda bulunmaktır.
  Bu eser, dinî ilimler alanında uzman olan ilim adamlarımız tarafından yazılmakla kalınmamış, aynca çeşitli inceleme ve redaksiyon kurullarından da geçirilerek fikir ve üslup birliğini sağlamada azami gayret gösterilmiştir.

  5,64
 • Die Botschaft des Koran

  Der bedeutende Islamgelehrte Muhammad Asad, geboren als Leopold Weiss, 1900–1992, eine Leitfigur fortschrittlicher Muslime, übersetzte und kommentierte den Koran für die westliche Welt ins Englische. Seine hervorragende Übertragung ist die einzige, die wiederum in viele andere Sprachen übersetzt wurde. Damit erlangte sie Weltruhm. Erstmals liegt sie nun in deutscher Sprache vor und verschafft dem Koran damit neue Geltung in der modernen Welt.

  Die Einzigartigkeit der Übersetzung ist darin begründet, dass Muhammad Asad das Klassische Arabisch ebenso beherrschte wie die Dialekte der Beduinenstämme. Die Beduinen waren die ersten Adressaten des Korans. Die kulturellen Traditionen der Nomaden waren seit der Entstehung des Islam unverändert geblieben. Asad, der viele Jahre in Saudi-Arabien lebte, studierte sie eingehend für seine historisch authentische Übertragung der islamischen Schrift.

  57,73
 • Malbuch: „Wahrlich, Allah ist schön und liebt das Schöne“

  Ist ein Malbuch mit 25 islamischen Begriffen und Quranversen zum Ausmalen. Damit die Kalligraphien besser verinnerlicht werden können, sind diese jeweils mit einer Ayah aus dem Qur’an oder einem Hadith ergänzt.

  Ein Malbuch zur Förderung der Geduld und Ausdauer.
  Für Kinder ab ca. 7 Jahren.

  5,64
 • Das Leben des Propheten

  Das Leben des Propheten
  Aus dem Arabischen übertragen und bearbeitet von Prof. Dr. Gernot Rotter
  Die hier vorliegende Beschreibung des Lebens des Propheten von Ibn Ishâq gehört als die älteste und bekanntermaßen sorgfältig angelegte Biographie zu den wichtigsten klassischen Texten der islamischen Literatur.
  Betrachtet der Muslim das Leben seines Propheten in dessen Vielschichtigkeit und Fülle als unvergleichliches Geschenk eines über die Maßen barmherzigen Gottes an die Menschheit, so rühren ihn die vielbezeugte Vortrefflichkeit des Mannes und die Lauterkeit seines Charakters immer wieder zu Tränen.
  Wer von der Schönheit jener im Westen bislang so gut wie unbekannt gebliebenen Religion des Islam einmal kosten will, von ihrer Weisheit und Tiefe, ihrem Segen und ihrer Süße, dem sei geraten: Disputiere nicht mit den Theologen, sondern betrachte lieber das so bedeutungsvolle und wirkmächtige Leben dieses wunderbaren Mannes, auf dem der Friede sei.
  21,28
 • Mızraklı İlmihal/Miftahu’l-Cenne (Cep Boy)

  İhlaslı büyük alimlerin, Allah ve Peygamber dostlarının irşad, eğitim ve terbiyeleri ölümlerinden sonra da devam etmektedirler. İşte bu kitap da onlardan birisidir. Herkesçe tanınan bir risale olduğu için mahiyeti hakkında daha fazla bilgi vermemize, hele reklam yapmamıza lüzum yoktur.
  3,34
 • Mekka und der Gesandte Allahs

  Die heiligste Stadt des Islams, Mekka, ist im Herzen eines jeden Muslim. Wo immer man auf der Welt Allah anruft und zu Ihm betet, tut man es in die Richtung, in der die Kaaba steht. Mekka war die Geburtsstadt vom Propheten Muhammad – Frieden und Segen seien auf ihm. Dieses Büchlein gibt eine kleine grundlegende Einsicht in einige der wichtigsten Ereignisse um Mekka und Muhammad – Frieden und Segen seien auf ihm.

  6,90
 • Kur’an-ı Kerim Gökkuşağı Renkli, Mavi Cilt (Mühürlü)

  Bu Kur’an-ı Kerim’in Metni Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Tarafından İncelenip Basımına izin verilip mühürlenmiştir. Hafız Osman Hattına sadık kalınarak Bilgisayar Ortamına aktarılarak Hazırlanan Kur’an-ı Kerim’i Çok Rahat Okuyabileceksiniz. Hafız Osman Hattıyla Yazılmış olan Mushaf-ı Şerif’in Tertibine uygun olarak Ayet Berkenar, Medd’li Kasırlı ve Sayfa Tutar olarak Bilgisayar ortamında hazırlanmıştır. Kur’an-ı Kerim’in Sayfa Numarası, sure adı ve Cüz Numaraları sayfa kenarına Türkçe Olarak Zemin Renklendirilip fihrist yapılmıştır.

  0,00
 • Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerden Dualar

  Mehmed Zahid Kotku Hz.’nin Evrad-ı Şerifi olan bu kitapta, Peygamberlerin ve İslam büyüklerinin virdlerini, birçok duayı ve tesbihatı bulabileceksiniz. Kolay okunan bilgisayar karakteri kullanılan bu özel kitap, şamua kağıda basılmıştır. Numan b. Beşir (r.a.), Resûlüllah (aleyhi’s-salâtü vesselâm)’ın şöyle buyurduğunu söylemiştir. “Dua ibadettir. Allah-u Teâlâ: ‘Dua edin kabul edeyim’, buyurmuştur.” Bu yedi günlük yedi Kur’ân evrâdı gibi bir evrâd-ı azîm daha meydana getirmenin imkanı yoktur. Onun için bunun kıymetini iyi bil. Her günkü evrâdı günü gününe oku, niyetini hâlis kıl. Cenâb-ı Hak senin muhtaç olacağın her şeyi bilir ve sana mükâfâtı da ihsân eder. Yeter ki sen, her zaman O’nun yolunda olasın. Emirlerine mutî ve yasaklarına da uzak olasın…” Mehmet Zâhid Kotku (k.s.)

  4,89
 • Bahcede Kurulan Devlet

  Necmettin Erbakan’ı hiç böyle okumadınız

  3,34
 • Necmettin ile Mestan

  Necmettin Erbakan’ı hiç böyle okumadınız

  3,34
 • Necmettin ve Hediye Koc

  Necmettin Erbakan’ı hiç böyle okumadınız

  3,34
 • Katre-i Rumi

  Kitabımız, Hz. Mevlâna’nın meşhur eseri Mesnevî’den seçme hikayeler içermektedir.

  6,79
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?