Kazım Karabekir

Ali Akben, Beslenme & Diyet, Diğer Kategoriler, Sağlık kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dehanı Keşfet Zekanı ve Hafızanı Geliştir, Formda Kalmak İçin Sağlıklı Beslenme, Uzmanlar Konuşuyor olarak sayılabilir. Ali Akben kitapları; Hayat Yayınları, Mozaik Yayınları, Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ali Akben tarafından yazılan son kitap "Dehanı Keşfet Zekanı ve Hafızanı Geliştir", Hayat Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Ermenilerin Yaptığı Soykırım 1917-1920 Arasında Erzincan’dan Erivan’a Ermeni Mezalimi

  Sinsi ve acımasız yöntemlerle, dünyanın tüm zenginliklerine hakim olma arzusundaki egemen güçlerin tehdit ve baskıları altındayız. Yüzyılımıza damgasını vuran bu Yeni Dünya Düzeni’nde, Türkiye’nin büyük öneme sahip ülkelerden biri olduğunu bütün dünya biliyor. Peki, bu egemen güçlerin, tarihimizden esinlenerek kendi lehlerine kaşıdıkları ve ruhumuzu kanattıkları yalan-dolanlarını ne kadar ve ne ölçüde dünyaya duyurabiliyoruz. Gerçek suçluların katliamlarını tozlu raflardan çıkarıp da neden hala kendimizi bu uydurma suçluluk kompleksinden kurtaramıyoruz.

  Herkes de biliyor ki, artık tüm dünya ülkelerine zorla kabul ettirilme noktasına gelen bu Ermeni soykırımı iddiaları tamamen yalan. Bu yalan, yalnız egemen güçlerin soğuk işgallerinin bir parçası. Buna en güzel cevabı verecek kişi de; bu uluslararası komplonun oyununa gelen, katledildiklerini iddia ettikleri yakın tarihimizde Rusların ve Avrupa’nın itelemesiyle asıl kanlı işgali gerçekleştiren, sözde masum ama yıllarca huzur içinde topraklarımızda barındırdığımız bir kısım Ermenilerin bir zamanlar korkulu rüyası olan Kazım Karabekir…
  O, bu kitapta belgelerini fotoğraflarıyla konuşturuyor ve diyor ki: “Türkler kesiyor, öldürüyor diye şayialar çıkıyor; ben size beyan ederim ki, bu doğru değildir!”
  devamını oku

  8,90
 • Yeniden Dirilişe & Birinci Dünya Savaşını Nasıl İdare Ettik?

  Kazım Karabekir Paşa, Birinci Dünya Savaşı esnasında Genelkurmay Başkanlığı istihbarat şubesini idare etmiştir.
  Savaş müddetince de Çanakkale, Irak cephelerinde önemli görevlerde bulunurken doğu cephesinin de
  Van Gölü-Muş-Çapakçur; Rus ordularının Bolşeviklik darbesiyle sarsılması üzerine de Kafkas Cephesinin sağ tarafında bulunan İkinci Kolordu Komutanlığı’ndan, Erzincan’ın karşısındaki Birinci Kafkas Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.
  Paşa, savaş döneminde tüm yaşadıklarını belgeler ve bilgiler ışığında kayıt altına almıştır.
  Daha önce yayınevimiz tarafından yayınlanan ‘İmparatorluğun Çöküşü’ isimli eserinde bu anılarının, Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşı’na neden ve nasıl girdiğini yazdığı eserlerinden oluşmuştu.
  Yeniden Dirilişe ismiyle yayınladığımız bu eser ise Paşa’nın, “Birinci Dünya Savaşı’nı nasıl idare ettik başlığı altındaki, Erzincan ve Erzurum’un Kurtuluşu, Sarıkamış, Kars ve Ötesi” bölümünü kapsamaktadır.

  11,90