İbrahim Tenekeci

İbrahim Tenekeci, 1 Eylül 1970 yılında Kastamonu'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini yarıda bırakıp edebiyata yönelmiştir. Bir dönem de kitapçılık yapan yazarın ilk şiiri 1988 yılında yayınlanmıştır. İbrahim Tenekeci, 1998-1999 yılları arasında Sağduyu gazetesinde kültür sanat editörü ve köşe yazarı olarak çalışmış, Milli gazetede köşe yazarlığı ve düşünce sayfası editörlüğü yapmıştır. Ağır Misafir adlı eseri ile 2008 yılında, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın şairi seçilerek aynı yıl da yılın yazarı ödülüne layık görülen İbrahim Tenekeci, evli ve beş çocuk babasıdır.

 • Peltek Vaiz

  Peltek vaiz, hani senin cem’atin Bak öteki bülbül gibi şakıyor Hele hutbede duruyor saatin İteklesen bir saniye gitmiyor. Gizlesen de dilindeki kamburu Çıkmak için bir yolunu buluyor S yılan z kuyu, evet kanguru Gibi harfler, ah nasıl da zıplıyor.

  6,79
 • Güzellik Uykusu

  İbrahim bey bu gece eve gelmedin Kaç kez açıldı senin için kimdir o penceresi Farkında mısın bilmem Düşmansız yaşamak köreltiyor adamı İnsanı yoruyor başkasının şarkısı İşte bundan dolayı düşmanı püskürtmekten Vazgeçip susuyorum ve tüfeği alnıma Kaş diye çatıyorum. A benim Oğulotu bitmeyen topraklarda Şaşırıp kalan kalbim Senin Türkçen yok mu, anlatıyorum işte Bir kuş musun ki ürkmek için bahane Arayıp duruyorsun. Bize dönecek oysa o güzel ölüm Yatacağız beraber güzellik uykusuna Her gün bahar olacak ve onun temizliği Yeni yıkanmış tül perde ne ki Benzetecek bizi dağların doruğuna…

  6,79
 • Geldik Sayılır

  İnsan yorgunluktan ibarettir.
  Gelir, yorulur ve gider.
  Hayatın bir yolculuk olduğuna
  inanıyoruz. Gitmek için geldik.
  Bu yaşıma kadar gördüğüm güzellik
  ve inceliklerin bir kısmı bu kitapta
  bulunuyor. Geldik Sayılır, on beş yıl
  boyunca kaleme aldığım gezi ve
  dostluk yazılarından oluşuyor. Biraz
  da hatıralar, hevesler.
  Elbette gitmek istediğim halde
  gidemediğim yerler de var. Ahlat,
  Gelendost, Sultandağı gibi. Belki
  oraları da görme imkânım olur ve
  kitaptaki yerlerini alırlar.

  4,49
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?