Herve Tullet

Herve Tullet, Büyükler için Boyama - Mandala, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Binbir Oyun, Bu Bir Boyama Kitabıdır, Karıştır Renklendir, Ortası Boş Kitap, Oyun Oynayalım mı?, Ses Çıkaran Kitap olarak sayılabilir. Herve Tullet kitapları; EDAM, Milet Yayınları, Timaş Çocuk aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Herve Tullet tarafından yazılan son kitap "Karıştır Renklendir", Timaş Çocuk tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Karıştır Renklendir

  Renkleri öğrenmenin en kolay ve en eğlenceli yolu!
  Karıştır, Renklendir ile çocuklar ana renkleri ve ara renkleri interaktif bir şekilde öğreniyor. Kitabı sallayana yatırkapat ve renklerin iyice karışması için bastır gibi basit yönergeleri takip ederek renk karışımlarını keşfedecekleri bu macerada hiçbir şey dijital değil. Çocuğunuzun hayal dünyasında renkler belirsin, karışsın ve sıçrasın.
  Hervé Tullet, Binbir Oyun’da olduğu gibi kendine özgü dehâsı ve yöntemiyle, okuyucularını her bir sayfada renklerle etkileşimli bir yolculuğa çıkarıyor.
  Öyleyse kimler parmaklarını boyamaya hazır?

  Gizle

  12,56
 • Bir Fikrim Var

  Bir fikir önce sezgilerle belirir, içimizde büyür. Bazen bizi hüsrana uğratan yollara götürür ama kararlılıkla ve denemekle ‘fikir’ tohumları filizlenir, büyür. Üretmek böyle bir şeydir. Rengârenk olan zorlu bir yolculuktur. Çocuklara ve de kalbi büyük olan yetişkinlere hitap eden ‘Bir Fikrim Var’; hem metniyle hem de renk renk büyüyen görselleriyle üretmenin peşinden gidenlere bir ilham kitabı.

  11,90
 • Binbir Oyun

  Okul öncesi dönemde, kitabın çocukların gelişimi üzerinde tartışılmaz bir yeri vardır. Kitaplar, çocukların dil ve iletişim becerilerini geliştirmenin yanında hayal dünyalarının gelişmesine katkıda bulunurlar. Bu açıdan bir ebeveyn ve eğitimci olarak söylemeliyim ki Binbir Oyun kitabını görüp de heyecanlanmamak mümkün değil. Binbir Oyun; el çırpma, sayı ve kavramları kullanma, renkleri ayırt etme, nesneler arası ilişki kurma gibi okul öncesi eğitiminin temel taşları ile çocukların bilişsel ve psikomotor gelişimlerine destek olurken aynı zamanda onların hayal dünyalarına ışık tutacak. Bu keyifli çalışmayı tavsiye etmekten mutluluk duyuyorum. Asuman Kılıç- Okul Öncesi Öğretmeni Binbir Oyun’un desteklediği okul öncesi kazanımları: – Dikkat ve takip yeteneğinin gelişmesi, – El-göz koordinasyonunun gelişmesi, – Renkleri tanıyabilme ve eşleştirme, – Renkleri ve şekilleri gruplandırma, – Az-çok, büyük-küçük gibi kavramları tanıma, – Algılananları hatırlayabilme, – Yön bilgisi geliştirme… 2011’de “Prix Sorcières En İyi Kitap” ödülü alan Binbir Oyun Mart 2011’de ABD’de yayımlandığında 100 haftadan daha fazla süre New York Times en çok satanlar listesinde kaldı. School Library Journal, Publishers Weekly ve Kirkus Reviews’den olumlu eleştiriler alan kitap, Amazon, Kirkus Review ve Wall Street Journal tarafından 2011 yılının en iyi çocuk kitaplarından biri olarak seçildi.

  7,94
 • Oyun Oynayalım mı?

  Bu sadece sarı bir nokta.
  Gerçekten öyle mi?
  Çocuklar bu neşeli ve maceracı noktanın birlikte oyun oynama davetine karşı koyamayacaklar.
  Sanat ve eğlenceyle dolu muhteşem bir renk, hareket, şekil ve hayal yolculuğuna çıkacaklar.
  Bu yolculukta yepyeni bir boyuta sıçramaya hazır olun:
  Duygular! Sadece aklımıza değil aynı zamanda kalbimize de bağlanan bu nokta, sayfalarda ilerlerken saklanarak, kıvrılarak, sallanarak olağanüstü bir mizah duygusunu, korkuyu, neşeyi ve daha fazlasını ifade edecek.

  5,64
 • Ses Çıkaran Kitap

  Bu kitap ses çıkarıyor: Parmağını sayfanın üstüne koy ve sesi çıkar!
  Sesleri çıkararak eğlenelim: Oo, Aa, Vay ve daha fazlası…
  Konuşmak, şarkı söylemek, nefes almak, kendini ifade etmek ve var olmak için hadi sesimizi kullanalım ve renkleri birer nota gibi okuyalım!

  5,64
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?