Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul eğitimci bir yazardır. Adıyaman Besni Şambayat Nahiyesinde dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Kırşehir'de okumuştur. Daha sonra Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi anabilim dalından mezun oldu. Cumhuriyet üniversitesi Kamu Yönetimi, Yönetim Bilimleri alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünden de doktorasını aldı. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Milli Eğitim bakanlığı merkez teşkilatına geçti ve Kurul Uzmanı Ve Bakan Danışmanı olarak görev yaptı. Akademik çalışmalarını yaptıktan sonra Halit Ertuğrul çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Yurt içi ve Yurt dışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlerde bulundu. meslek yaşamı boyunca eğitim, kültür alanında 50'ye yakın kitap çıkardı. Çok sayıda makale ve yazı yayınladı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Yazarın bazı kitapları Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edilen kitaplar arasında yer aldı. Yazarın bir çok eseri baskı rekorları kırdı ve bundan dolayı yılın yazarı seçildi.

 • Düzceli Mehmet

  Hiçbir kural tanımayan, sıradışı bir gencin nefes kesen öyküsü.
  Hayalden, kurgudan uzak, tamamen yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi.
  Manevi hiçbir inancı ve kuralı kabul etmeden yaşarken, öğretmeninin sevgi ve şefkat dolu ilgisiyle dönüş yapan Düzceli Mehmet, bambaşka bir insan olur.
  Geçirdiği bir trafik kazasından sonra hayatı büsbütün değişen Düzceli Mehmet’in ibret dolu hikayesi, birbirinden ilginç olaylarla devam eder.
  Düzceli Mehmet, defalarca okuyacağınız enfes bir kitap.

  5,90
 • Kendini Arayan Kadın

  Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel, Halit Ertuğrul’un en çok okunan flaş eserleri. Şimdi bunlara elinizde tuttuğunuz eser ekleniyor: Kendini Arayan Kadın. Tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, bu kitapta da, kendinizi bulacak, yeni bir heyecan duyacak, dünyaya daha farklı bakacaksınız.

  Nilüfer’in hayatı, düştüğü yanlışlıklar, kendini bulma mücadelesi, yaşadığı sarsıntılar, kendine uzatılacak bir el araması hepimizi üzecek ve düşündürecek. Kitabı okuyunca, çevrenizdeki Nilüfer’leri farkedecek ve onun gibilere ulaşmanın vazifelerimizden biri olduğunu hissedeceksiniz.

  6,90