Friedrich Nietzsche

Friedrich Nietzsche, Diğer, Edebiyat, Felsefe kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aklın Serüveni ve İsyanı, Der Antichrist, Ecce Homo, Platon Öncesi Filozoflar, Yalnızların En Yalnızı olarak sayılabilir. Friedrich Nietzsche kitapları; Gençlik Kitabevi Yayınları, Karbon Kitaplar, Pinhan Yayıncılık, Remzi Kitabevi, Tutku Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Friedrich Nietzsche tarafından yazılan son kitap "Aklın Serüveni ve İsyanı", Tutku Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Böyle Buyurdu Zerdüşt

  Nietzsche’nin, fikir dünyasının zirvesine yerleştirdiği eseri Böyle Buyurdu Zerdüşt, düşünürün olgunluk çağını temsil eder. Anlatmak istediği her şeyi, son kitabı olan bu eserde özetlediğini söyler: “‘İyi olan nedir?’ diye soruyorsunuz. Cesur olmak iyidir. İzin verin küçük kızların konuşmasına. İyi olmak, aynı zamanda güzel ve dokunaklı olmak demektir. Size kalpsiz diyorlar. Ama gerçek, sizin kalbiniz; seviyorum sizin samimi utancınızı. Sizler kendi selinizden utanıyorsunuz, diğerleriyse sularının çekilmesinden.” Nietzsche’nin “herkes ve hiç kimse için” yazdığını söylediği bu başyapıt, Almanca aslından Türkçeye çevrildi.

  4,49
 • Die Geburt Der Tragödie

  ir werden viel für die aesthetische Wissenschaft gewonnen haben, wenn wir nicht nur zur logischen Einsicht, sondern zur unmittelbaren Sicherheit der Anschauung gekommen sind, dass die Fortentwickelung der Kunst an die Duplicität des Apollini- schen und des Dionysischen gebunden ist: in ähnlicher Weise, wie die Generation von der Zweiheit der Geschlechter, bei fort- währendem Kampfe und nur periodisch eintretender Versöhnung, abhängt.

  6,79
 • Ecce Homo

  Das Werk “Ecce Homo – Wie man wird, was man ist” von Friedrich Wilhelm Nietzsche ist seine Autobiographie, in der er sich mit Hilfe seiner Schriften (Geburt der Tragödie; Unzeitgemässen; Menschlisches, Allzumenschlisches; Morgenröthe; La Gaya Scienza; Also sprach Zarathustra; Jenseits von Gut und Böse; Genalogie der Moral, Götzen-Dämmerungs; Der Fall Wagner…) selbst darstellt.

  6,79
 • İyinin ve Kötünün Ötesinde

  Kendini verme, en yakın için özveride bulunma duyguları, tüm kendini yadsıma ahlakı, acımasızca sorguya çekilip yargı önüne çıkarılmalı: Bugün, sanatın erkekliğinin yok edilmesi için yeterince ayartıcı olan temiz bir vicdan oluşturmaya yönelik estetiği ondan aşağı kalmaz. Şu, “kendim için değil”, “bir başkası için” duygularında çok fazla büyü ve şeker var; bu noktada çifte kuruntulu olup sormaya gerek yok: “Yoksa bunlar birer ayartma olmasın sakın?”

  9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?