Feyza Kartopu

 • Zamanın Şarkısı Çocuk Dürbünüyle Denemeler

  Kitabın kapağını araladığında bir müzik işitmeye başlayacaksın. Bir şarkı bu. Zamanın Şarkısı. Şarkının bir yerinde bir çocuk, Şivliliiiiiiik, diye bağırıyor, duyuyor musun onu? Bir baba çocuğuna ahşap sandığın içinde bir diş hediye ediyor. Birileri, kuşlar için minik saraylar inşa ediyor. Ağaçlar için bayramlar, unutulan meslekler için anma törenleri düzenleniyor. Pelerinsiz süper kahramanları unutmayalım. Bu şarkı, en çok da onları söylüyor! Ve birileri, yıldızların altında enfes bir açık hava sinemasında. Heyecan dorukta. İşitiyor musun? Tabii işitemezsin. Önce okumalısın. Hadi, arala kitabın kapağını. Çocuklar için yazdığı kurmaca eserleriyle tanıdığımız Feyza Kartopu, dördüncü kitabı Zamanın Şarkısı’yla çocukları, denemenin incelikleriyle tanıştırırken bir yandan da eskinin unutulan değerlerini, bugünün sesiyle anlatısına dahil ediyor.

  8,90
 • Salyangoz Avcıları / Şehir Günlükleri 1

  Fesleğen Köyü’ne hoş geldiniz! Bu köyde inekler çikolatalı süt veriyor, insanlar tuzlu-kremalı çaylar içiyor ve tereyağında demlenmiş salyangoz dolması yemeye bayılıyor! Balina kemiğinden yapılmış evlerde her gün bambaşka maceralara atılan çocukların ise tek bir günü bile sıradan geçmiyor! Günün ilk ışıklarıyla büyülü bir kayığa binerek binlerce yıl öncesine giden çocukların bu masalsı yolculuğuna eşlik etmek ister misiniz?

  8,90
 • Balkabağı ile Dünya Seyahati / Şehir Günlükleri 2

  Bir gün yaşadığınız yerde her şeyin tepetaklak olduğunu görseydiniz ne yapardınız? Hemen her yere dikilen ve insanların ne yapmaları gerektiğini söyleyen “Buraya Bakarlar” levhaları, karanlık çöktüğünde ortaya çıkan gölge adamlar, ürkütücü ormanlar ve düşlerini kaybetmiş insanlar düşünün…. Tüm bunların sebebini öğrenmek ve yeniden doğuşun büyülü öyküsünü yazmak istemez miydiniz? İsterdiniz değil mi? Kahramanlarımız da istiyor ve Kayıp Hayaller Hapishanesi’ne doğru zorlu bir yolculuğa çıkıyorlar. Ama umut hep var. Balkabağı ile Dünya Seyahati, hayalden sıyrılan bir hayatın nasıl yaprak gibi boşlukta savrulup kuruduğunu çarpıcı bir şekilde anlatırken bir yandan da düşlerin peşinden gitmenin, umuda ve hayale sarılmanın önemini fısıldıyor. Hayat da zaten gizemle, düşle ve umutla harmanlanmış bir armağan değil mi?

  9,09
 • Başka Bir Dünya

  Billur bir deniz kenarı, atıklardan arınmış bir toprak, dallarına neşeli kuşların tünediği bir ağaç gölgesi, bahçelerinden taptaze bir bahar havası yeşerten evler, doğaya minnet duyan güler yüzlü insanların yaşadığı bir kent mümkün mü? Yani, başka bir dünya mümkün mü? Bu masal, değişime kendilerinden başlayarak yeniden doğuşun büyülü bir öyküsünü yazan olağanüstü iki karakteri, onların farkındalık dolu yaşamlarını ve toprağa dayalı mücadelelerini anlatıyor. Dünyamızı korumak ve ona iyi bakmak için hepimizin yapabileceğini bir şeylerin olduğunu, bir insanın değişmesiyle dünyanın bambaşka bir yer hâline gelebileceğini kulağımıza fısıldıyor. Dinlemeye hazır mısın?

  7,94
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?