Feyza Bağlan

Michael Engler, 0-2 Yaş, 3-5 Yaş, 6-8 Yaş kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Afrika Yolunda - Filfantastik Maceralar, Afrika’da Hazine Arayışı - Filfantastik Maceralar, Arkadaşım Nerede? - Pamuk ile Topak, Bay Tavşan’ın Bir Fikri Var, Filfantastik Maceralar Seti (3 Kitap Takım), Hindistan’a Doğru - Filfantastik Maceralar olarak sayılabilir. Michael Engler kitapları; İş Bankası Kültür Yayınları, Martı Çocuk Kulubü, Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Michael Engler tarafından yazılan son kitap "Filfantastik Maceralar Seti (3 Kitap Takım)", Martı Çocuk Kulubü tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Koruyucu Psikoloji & Çocuk Eğitiminde Duygusal Rehberlik

    Zaman geçiyor, hayat hızlanıyor, günümüzde her şey gibi anne babalık tutumları da yeniden tanımlanıyor. Bugün çok sayıda aile çocuklarıyla sorun yaşıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karışıyor. Ne yapmalıyız? Doğru bir anne-babalık nasıl olmalı? Çocuklarımızı rekabetçi kişiler olarak mı yetiştireceğiz yoksa erdem sahibi insanlar olarak mı?

    Koruyucu Psikoloji, merhamet ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirirken onları dış dünyanın getirebileceği gerginliklerden nasıl koruyacağımızı tartışıyor. Çocuklarımıza erdem, dürüstlük, ahlak, vicdan gibi değerleri aktarırken onlarla en güzel biçimde iletişim kurmanın yollarını ortaya koyuyor. Hedefi, ‘duygusal ve ahlaksal zekâsı yüksek insanlar’ yetiştirmek olarak belirliyor. Ve ısrarla, hiçbir zaman hiçbir şey için geç kalınmış olmadığını; iyi niyet, çaba ve kararlılıkla yüründüğünde yaşananların hayatı anlamlandıracak ve kolaylaştıracak birer tecrübeye dönüşebileceğini vurguluyor.

    Prof. Dr. Kemal Sayar ve Psikolog Feyza Bağlan’dan, modern dünyada her aileye gerekli olan anne babalık tutumları üzerine kapsamlı ve farklı bir kılavuz.

    10,24
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?