Feridun Oral

Feridun Oral 1961 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. Yurt içi ve yurtdışında bire çok sergi ve yarılmaya katıldı. İtalya'da her sene düzenlenen Bologna Çocuk Kitapları Fuarında yer alan İllüstratörler sergisinde 86'dan 95 yılına kadar çalışmaları sergilenmiş ve fuar kataloğuna eklenmiştir. Feridun Oral 1991 yılında İtalya'da yönetmen Federico Fellini'nin onur konuğu olarak Dünya Pinokyo Resimlemeleri Sergisine davet edilmiştir. Çalışmaları bu serginin kataloğunda yayınlanmıştır. Yurtdışında çocuk kitapları alanında çok önemli olan yayın evlerinden olan Minedition Yayınları ailesine katılmıştır. Kırmızı Elma ve diğer çocuk kitapları yayınlanmıştır. 2012 yılında Türkiye tarafından Uluslararası Hans Christian Andersan Ödülüne aday gösterilmiştir. Yazar çocuk kitapları ve çizerliğinin yanı sıra plastik sanatlar alanında da çalışmalarını İstanbul'daki atölyesinde devam ettirmektedir.

  • Acaba Neden?

    Suna Hanım’ın yaramaz kedisi çatıdaki serçeleri kovalarken dengesini kaybedip düşüverir. Suna Hanım fırladığı gibi kedisini kucaklayıp veterinere götürür. Tedavisi yapıldıktan sonra kediciğin hayatı ve görünüşü birazcık değişir. Üstelik evin diğer sakinleri ona tuhaf davranmaya başlamıştır. Neden kediciğe böyle davranıyorlar dersiniz? Acaba neden?

    6,90
  • Farklı Ama Aynı

    Feridun Oral’dan “Engeller” üzerine bir kitap… Bir gün, çobanın sürüsündeki keçilerden biri doğurur. Bu sevimli yavrunun sürüdeki diğer yavrulardan farklı olduğunu hemen anlar çoban. Yavrunun ön bacakları tutmuyordur! Dağlarda, bayırlarda bu yavru keçi ne yapacaktır? Nasıl koşup oynayacaktır? Çoban, yavrunun hayatını kolaylaştırmak için önceleri onu korur kollar ama çok geçmeden onun için çok yaratıcı bir çözüm bulur. Artık sevimli oğlak da sürüden ayrı düşmeyecek ve hayatını kendi başına sürdürebilecektir. Farklı Ama Aynı, Feridun Oral’dan hem hikâyesi hem resimleriyle çok etkileyici yeni bir kitap.

    6,90