Eyyüp Akyüz

Eyyüp Akyüz, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman, Deneme kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Biri Beni Onarsın, Dervişhane, Kayıp Ülke, Kayıp Ülke 18 +, Masal Kuyusu, Masal Sepeti olarak sayılabilir. Eyyüp Akyüz kitapları; Hece Yayınları, Mgv Yayınları, Mühür Kitaplığı aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Eyyüp Akyüz tarafından yazılan son kitap "Mutlu Sinekler İmparatorluğu", Mgv Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Biri Beni Onarsın

  dünya benden büyüktü, aşktan küçük
  kendimi aşka hibe etmeye ant içtim
  neden taburcu olacakmışım senden sevgilim
  yeminler olsun iyileşmedim, iyileşmeyeceğim
  zenginim fakat yetim
  halkın uğramadığı halk kütüphaneleri gibiyim.

  3,90
 • Uyandıran Masallar

  Kargaların kendilerine şaşkın şaşkın baktığını gören kavalcı fare gülümsemiş.”Sırrı bilirseniz büyük bir öğüt vereceğim size.” demiş. Vezir ve Kargalar İmparatoru göz göze gelmişler. Tam bu sırada devekuşu bir adım öne çıkmış: “Mühür kimdeyse Süleyman odur.” demiş ve devam etmiş: “Bugünün mührü: nağme. Nağmenin hâkimi olan fillerin de hâkimi olur, aslanların da.” Kavalcı fare: “Ya sonra?” diye sormuş. “Mühürler değişir. Gün gelecek mühür, hitabet olacak. İyi konuşanlar hükmedecek dünyaya. Sonra gün gelecek mühür, para olacak.” demiş devekuşu. Devekuşunu hayranlıkla dinleyen kavalcı fare saygı ile eğilerek tebrik etmiş onu. Sonra söz verdiği gibi öğüdünü vermiş: “Uyuyanları değil, uyanıkları uyutun!” İşte bu kadarmış farenin öğüdü.

  3,90
 • Mutlu Sinekler İmparatorluğu

  Evvel zaman içinde Umutlu sinekler imparatorluğu adında bir imparatorluk varmış. Tüm sinekler orada huzur içinde yaşarmış. Ancak bir zaman sonra bu diyara yerleşen insanlar,sinekleri bir bir öldürmeye başlamış. Sinekler bir çare bulmak üzere toplanmaya karar vermişler.
  Şimdi masal okuma zamanı

  2,90
 • Masal Sepeti

  Mahallenin birinde tek başına yaşayan çok yaşlı bir kadın varmış. Ekmeğini mahallenin çocuklarına aldırır ve sepetle yukarı çekermiş. Gel zaman git zaman bu ekmek sepeti masal sepetine dönüşüvermiş. Nasıl mı?
  Şimdi masal okuma zamanı

  2,90
 • Masal Kuyusu

  Evvel zaman içinde kasabanın birinde çok derin bir kuyu varmış.O kadar derinmiş ki hiç kimse inmeye cesaret edemezmiş. Kuyunun da sihirli olduğu da yıllardan beri söylenegelirmiş. “Söz var, icraat yok” gerçeği o zaman bile geçerliymiş. Kasabanın gençlerini bir meraktır sarmış. Ama ne merak? Yatsan yatamaz, kalksan kalkamazsın denecek türden bir merak. Kasabanın yaşlılarının tüm uyarılarına rağmen kuyunun sırrını araştırmaya karar vermişler.

  3,90
 • Kayıp Ülke

  Eyyüp Akyüz; bu soruyu şair, yazar, gazeteci, karikatürist ve entelektüellere sordu ve tam üç yüz on kişiden cevap aldı. Böylece ortaya, gençler için baş ucu kitabı olacak nitelikte bir eser çıktı. Yazarlara geçmiş muhasebesi yaptıran ve aynı zamanda mini bir otobiyografi özelliği taşıyan kitap; “keşke”ler, “iyi ki”ler ekseninde yazarları daha yakından tanımak isteyenlere de kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

  “Enfes bir kitap. Geleceğe bırakılmış bir şişe gibi.”

  5,90