Erdal Demirkıran

Erdal Demirkıran 1995 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında içine kapanık biri olan Demirkıran bunu yenmek için Kashna felsefesini ortaya koyarak programlar yaptı ve kitaplar yazdı. Yazar ayrıca Noter'den en akıllı insan olduğuna dair yazıyı onaylattı. Radyo Mega'da programı sundu. Stand-up gösterileri yaptı. Erdal Demirkıran askerliğini yaptıktan sonra bir cam fabrikasında Ticaret müdürü olarak çalıştı. Daha sonra istifa ederek seminerler düzenlemeye başladı. Seminerlerinde Kashna adını verdiği felsefesini ön planda tutmaktadır. Bu felsefenin amacı 15 Mart 2030 yılında dünya barışını ilan etmektir.

 • Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

  Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda
  ayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama.
  Neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme.
  Beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül’e,
  2 yaşındaki manyak kızım Berfin’e
  ve tüm insanlık alemine ithafımdır.

  “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” dediğimde dostlarım bana: “Madem bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi… Bir şeyler icat etmiyorsun?” dediler. Ben de onları haklı buldum… Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim.

  Bugünlerde “Kashna” adını verdiğim kendi öğretimle dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm.. Bu kitabımda “Kashna Öğretileri”nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim.

  “Çözebilmem Umuduyla”…

  10,24
 • Adam Dediğin Benim Gibi Olur

  Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri. Senin güneşin yakamaz beni, benim kışımla da sen asla zatürree olamazsın.

  Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir şer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

  Gururla dolaş. Adımların hep büyük olsun. Büyük yaşa! Hiçbir zaman korkutmasın ölüm seni ve daima emin ol; sen ölmeden kimse gelmeyecek senin dağına. Ölünce gelecekler ve: “Burada koca yürekli bir dağcı yaşardı.” Diye yazacaklar senin zirvelerine; ama bu senin umurunda bile olmayacak. Sen zaten senelerce koca bir dağcı olduğunu bilerek yaşamıştın.

  9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?