Elif Erdem

Ömer Dumlu, İslam, Kuran ve Kuran Üzerine kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Konularına Göre Kuran Çevirisi, Kur'an Atlası, Kur'an'da Salah Meselesi, Kur’an-ı Kerim’in Türkçe Anlamı (Meal) olarak sayılabilir. Ömer Dumlu kitapları; Ankara Okulu Yayınları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ensar Neşriyat, Ozan Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ömer Dumlu tarafından yazılan son kitap "Kur'an Atlası", Ankara Okulu Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Hikmetin 40 Kapısı & 40 Hadis 40 Yorum

  Sevgili Peygamberimiz mübarek sözleriyle, yaşayan sünnetiyle, çağları aşan örnekliğiyle her zaman müminlere yol gösterdi.
  Bizi aydınlatan, arındıran, besleyen, tebessümle güzelleştiren, tefekkürle hafifleten, hayâyla süsleyen, namazla; yücelten, iman, ihsan ve istikamet üzere kendimize yol çizmeyi öğreten o idi.
  Bütün bunları ve daha nice güzellikleri onun mübarek ağzından dinlemek, onun ashabının nasibiydi. Sonrasında izinin tozuna ulaşabilmek için nice insanlar hayatlarını onun yoluna vakfetti. Gecelerini, gündüzlerini, gözlerinin nurunu, ömür sermayelerini onun yolunda tüketti. Alimler, durmak bilmeden kıtaları aşıp onun bir sözünün izini sürdü. Yüzyıllar boyu hadis meclislerinde hep onun sözleri dinlendi.
  Ciltler dolusu telif ve tasnif ortaya kondu. Kalemler en güzel şekilde onu yazdı, kelamlar hep onu anlattı.
  “Benden bir söz işitip onu öğrenen ve başkalarına da akta­ran kişinin Allah yüzünü ağartsın…” (Tirmizî, İlim, 7) kelamını işittiğinden beri yüzler bu vesileyle aydınlanma telaşına düş­tü. Bu uğurda nice 40 hadis derlendi, nice 40 hadis hafızalara nakşedildi.

  4,49
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?