Cüneyt Kanat

Cüneyt Kanat, Araştırma - İnceleme, Dünya Tarihi, İnsan ve Toplum kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aydınoğulları Tarihi : Uluslararası Batı Anadolu Beylikleri Tarih Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu 1, Hunlar'dan Günümüze Türk Askeri Kültürü, Sorularla Haçlı Seferleri, Suç ve Ceza, Tarihin Medya ile İmtihanı, Timur olarak sayılabilir. Cüneyt Kanat kitapları; Kronik Kitap, Küre Yayınları, Türk Tarih Kurumu Yayınları, Yeditepe Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Cüneyt Kanat tarafından yazılan son kitap "Hunlar'dan Günümüze Türk Askeri Kültürü", Kronik Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Timur Yıldızların Bahtına Hükmeden Son Cihangir

  Emir Timur…
  Sahipkıran…
  Yıldızlar onun bahtına güldü, o yıldızların da efendisi oldu.
  Siyaset ve askerlik zordu o doğduğunda.
  Adalet ve zulüm ikiz kardeş gibiydi gençliğinde.
  Merhamet ve sevgi yaşlılığının alın yazısıydı.
  Tarihçiler onu bazen zalim, bazen adil yazdılar, bazen merhametli bir sultan olarak göründü ahalinin gözünde, bazen korkunun kendisi.
  Küçük bir köyden, cihan hükümdarlığına giden yolda cihangir diye anıldı. Benzersiz bir yönetme gücü vardı. Akıllara durgunluk veren savaş stratejileri…
  Bu kitap Türk tarihinin en büyük kahramanlarından biri olan Emir Timur’a dair gerçekçi bir ufuk sunmayı hedefliyor. Orijinal kaynakları yeniden ele alıp, yeni bir nefes kazandırmaya gayret ediyor.

  7,94
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?