Cihan Okuyucu

Cihan Okuyucu, Akademik, Araştırma & Başvuru Kitapları, Başvuru Kitapları kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Cevelanname, Cinani, Divan Edebiyatı Estetiği, Klasik Dönem Osmanlı Nesri, Mevlana Konuşuyor, İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler olarak sayılabilir. Cihan Okuyucu kitapları; Büyüyen Ay Yayınları, Hayat Yayınları, Kapı Yayınları, Kesit Yayınları, Kriter Yayınları, Türk Dil Kurumu Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Cihan Okuyucu tarafından yazılan son kitap "Cevelanname", Büyüyen Ay Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • İrfan Sohbetleri Büyükçınar’dan Dinlediklerim

    Elinizdeki kitap, 93 yıllık hayat hikâyesi “Hayatım İbret Aynası” isimli hatıratında kendisi tarafından tafsilatlı olarak anlatılan günümüzün önemli âlimlerinden merhum ve mağfur Ahmet Muhtar Büyükçınar’ın (1920-2013) bir dizi sohbetiyle, yine onun, hastalığı sebebiyle başlayıp bitiremediği “Huzur ve Güven İçinde Verimli Yaşama Yolları” isimli yarım kalmış bir çalışmasını ihtiva etmektedir.

    Okuyucu, her türlü belagat ve söz sanatlarından uzak olan bu metinleri okurken dil ve ifade sadeliği karşısında muhtemelen şaşıracaktır. Bu beyan tarzı, her seviyeden insana ulaşmayı amaç edinmiş olan hocamızın bilinçli bir tercihiydi. Yine de okuyan herkesin bu sadelikte muzmer hikmeti takdir edeceğini ve ondan kendi hayatına katacak bir şeyler bulacağını ümit ediyoruz.

    10,24
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?