Ayşe Sevim

Ayşe Sevim 20 Nisan 1979 yılında İzmit'te dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayşe Günay'dır. İzmit İmam Hatip Lisesinde okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. 2001-2002 yılları arasında gazetecilik yaptı. Daha sonra farklı yayın evlerinde editör olarak çalıştı.Tarih ve edebiyat alanında dersler verdi. Kitaphaber dergisinin editörlüğünü üstlendi. Ayşe Sevim'in ilk şiiri Merdiven Sanat dergisinde yayınlanmıştır. 2004 yılında çıkan ilk kitabı Güneşe Yolculuk Türkiye Yazarlar Birliğince Yılın çocuk kitabı seçildi.

 • Dünyayı Gezen Ayakkabı

  Eski zamanlarda bir ayakkabıcı kırmızı tokalı bir çift kırmızı çocuk ayakkabısı yapmıştı. Ayakkabılar akşam olup ayakkabici uyuduktan sonra aralarında sohbet ederlerdi. Ayakkabı çiftinin biri, “Saraya gideceğiz görürsün,” dediğinde diğeri, “Olmaz, küçük sultanın ayakkabısı çoktur, bizi giymeyi unutur,” diye karşılık verirdi. O zaman köyde yaşayalım, derdi ilki. Beriki, “Çamurda tokamız pislenir,” diyerek isyan ederdi. Onlar fısır fisir sohbet ederken sabah olurdu. Bir gün, bıyıklı bir adam, kızı için ayakkabıları satın aldı. İşte bu hikaye de böyle başladı.

  7,90
 • Oruç Kahramanları (7+ Yaş)

  engarenk tüyleri olan, koyun büyüklüğünde kocaman bir kuşla tanışmaya ne dersin? Kocaman kuş kuyu olur içine atlarsın. Harita olur şehir beğenir, hoop dalarsın içine… Kutsal şehirleri de gezebilirsin, tarihte yolculuk da yapabilirsin. Tıpkı Ahmet ve Meryem gibi… Sen de oruç kahramanı olmak istersen Kocaman Kuş’la başlasın macera !

  5,64
 • Dünyayı Gezmek İsteyen Çorap

  Eski zamanlarda dünyayı gezmek isteyen bir çorap varmış. Çoraba beli ağrıyan bir ninecik yardım etmiş. Konakta yaşayan zengin bir hanım da yardım etmiş. Kervan sahibi bir tüccar da yardım etmiş. İyi kalpli bir derviş de yardım etmiş. Böylece çorabımız dünyayı gezebilmiş. Nasıl mı? Bu kitabın içinde anlatılıyor hepsi. Okumak ister misin?

  7,90
 • Güneşe Yolculuk: Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hayatı

  “Güneşe Yolculuk” küçük bir kızın Peygamberimizin hayatına yaptığı yolculuğu anlatıyor. Kâinatın Güneşi’ne yapılan bu yolculukta, ona bazen karıncalar, bazen masal kahramanları, bazen toz zerreleri, bazen gölgeler eşlik ediyor. Yolculuğun mutluluk çağına yapılması yüzünden, zaman ve mekan küçük kıza yardım ediyor, onu istediği yere ulaştırıyor. Küçük kız, yolda hayvan ve eşyalarla konuşup, onların gerçek kimliklerini öğreniyor; aşkın, tevekkülün, sabrın imtihanından geçiyor. Küçük kız, yolculuğun sonunda Kâinatın Güneşi’ni tanıyor ve O’ndan daha önemli bir bilgi, O’ndan daha önemli bir iş, O’ndan daha kıymetli bir insan olmadığını öğreniyor. Hz. Muhammed’in sevgisiyle tüm kötü huylarından kurtulup yeni bir kimlik kazanıyor. Bu ise küçük kıza, yani Zehra’ya tevekkül sahibi olmayı, saygıyı, kendinden kötü durumdakileri düşünmeyi ve daha pek çok güzel duyguyu hediye ediyor.

  9,09
 • Marketteki Maşallahlar / Betül Büyüyor

  Betül, dünyayı keşfettikçe, yeni şeyler öğrendikçe ve sen ona arkadaşlık ettikçe her gün biraz daha büyüyor.

  4,49
 • Sarmaşık Gezegeni

  Hani kapakta gördüğünüz o acayip ninenin acayip pardösüsü var ya… Hah işte, o pardösünün pek çok cebi var. Hepsi de dolu. Kırmızı cebinde pergel takımı, sarı cebinde çiçek tohumları, mor cebindeyse karnı ağrıdığında yemek için hazırladığı macun bulunuyor. Ahududu reçelinin tarifi, geometri çizimleri, ördüğü bir çorap, kimya formülleri ve kuş yemi gibi şeyler de başka başka ceplerinde. Bunlar ne ki? Siz bir de zeytinyağı ile çalışan uzay gemisini görün!

  7,94
 • Uçma Taklidi

  upuzun bir yılan gibi çevreliyor dünyayı kelimeler mezarlıklara başımızı sokmuş, ölü yiyoruz
  hâlbuki biz birbirimizi severdik hatırla
  sana bir şey olsa, günlerimin beti benzi atardı
  bir bardak dua getirirdin sen de
  bu soğuk iman girmeden göğsümüze

  5,64
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?