Arda Erel

Arda Erel 7 Ağustos 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Arda Erel çok küçük yaşlarda günlük tutmaya başlamış daha sonra yazma hissi gittikçe büyümüştür. Genellikle internette Arda Erel imzalı sözleri tanınmıştır. Arda Erel şarkı sözü de yazmaktadır. Arkadaşının teşviki ile sosyal medya da sözlerini paylaşan Erel kısa sürede büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Bahçeşehir üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur. İlk dönemlerde bir blog'da yazmaya başlamış daha sonra sosyal medya da paylaşmaya başlamıştır. Ünlüler dahil bir çok kişinin takipçisi olduğu Arda Erel Senin İçin ve Arayış isimli kitapları ile takipçilerinin ve okuyucuların karşısına çıkmıştır. Günümüzün en popüler genç yazarlarından biridir.

 • Konuşamadığımız Ne Varsa

  “Mesafeli durduğumuz konular, sadece ideolojileri, fikirleri, yaşantıları içermiyor; neye mesafeliysek, o mesafelerin bedensel sembolü olarak gördüğümüz insanlardan da uzak duruyoruz. Oysa hepimizin bir arada yaşamak gibi bir sorumluluğu var ve bu sorumluluk sadece bize benzeyene, bizimle aynı fikirde, aynı dinde, aynı cinsiyette, aynı sınıfta, aynı kültürde olana karşı değil; bize hiç benzemeyene karşı da bir sorumluluktur. Herkesin herkesi kendisine benzetmeye çalışarak sadece benzerleriyle yakın bağ kurduğu bir toplumda, farklı olanlar tehdit olarak algılanabilir. Ama tanışıklığın çok olduğu bir toplumda, kimlikler ötekileştirilmeden, huzurla ve birlikle yaşamak mümkündür. O hâlde bugün, tam da şimdi, sorular sormaya, konuşmadıklarımızı konuşmaya başlamalıyız…” Arda Erel, toplumu var eden dille ve hem ayrıştırmayı hem de birleştirmeyi başarabilen kelimelerle zamanın kaydını tutuyor. Aşk ve toplum üzerine yazdığı denemelerle tüm okurlarını konuşmaya, duvarları yıkarak aynı gökyüzünün altında buluşmaya davet ediyor…

  7,94
 • Kendine İyi Bak

  bir şeyler yolunda gitmediğinde, sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir.
  hayat sana armağan edilmişken, sen o armağanı yaşayamıyorsun demektir.
  toplum, ailen, arkadaşların ya da sevgilin…
  kendini birilerinin dediklerine göre şekillendirdikçe, kendinden uzaklaştığının farkında mısın?
  benliğinden, isteklerinden, arzularından kopuyorsun.
  başka bir sen yaratıyorlar, sen de “o” oluyorsun.
  özüne in.
  kendine koş.
  o zaman sen de düzelirsin, gittiğin yol da.

  Kendine iyi bak…

  devamını oku

  9,09
 • Arayış

  Bu hayata bir kere geliyoruz ve gelmemizin amacı bir arayıştır bana göre. Bak etrafına. Huzur arayışında biri, diğeri para arayışında, başka biri aşk, ötekisi sağlık…
  Ben bu arayışıma çocukken başladım. İlk önce dışarıda aradım, sonra döndüm içime, kalbimde aradım. Yolculuk yaptım insanların hayatlarında. Koştum hayattan hayata.

  Ama en önemlisi, içine dönmekmiş.
  En son da içime yaptığım yolculukla birleştirdim tüm parçaları… Ve aradığımı buldum sonunda…

  Sonra istedim ki, bu arayışım bir kitap olsun ve ulaşsın binlerce kalbe…

  Hayat yolculuğunda kalbine misafir olmayı çok isterim…

  devamını oku

  7,94
 • Senin İçin Arda Erel

  Söylediklerim kadarını biliyorsun. Bir de hissettirdiklerini bilsen…” “Hayatımın en kötü döneminde içimden bir ses internette yazmamı söyledi. Belki yalnız olmadığımı görmek istiyordum, belki de başkalarına, ‘Bak Arda da benim yaşadıklarımı yaşıyor,’ dedirtmek için istiyordum yazmayı.” İçindeki sese kulak verip yazmaya başlayan Arda Erel’in o günden sonra sosyal medyada takipçi sayısı bir milyona ulaştı. Çırılçıplak aktardığı hisleri samimiyetinin de etkisiyle binlerce yüreğe dokundu. Başına gelen her kötü şeyin daha iyisi için zemin oluşturduğunu düşünen Arda, Senin İçin bu kitabı yazdı. Elinde tuttuğun bu kitabı nereye koyduğunu unutma, çünkü ne zaman kendini kötü hissetsen o sana omuz olacak.

  7,94
 • Sarsıntı 2 / Yüz Yüze

  HER ŞEY SANA AKLIMDA BİR ODA VERMEMLE BAŞLADI.”

  Arda Erel ilk psikolojik romanı Sarsıntı’nın ardından devam romanı Yüz Yüze ile gözlerini bu kez topluma çevirirken, görünenle yaşananın ayrımını mahremiyet düzleminde inceliyor. Kitleleri, toplumsal bakış açılarını, ötekileştirilenleri, tarih boyunca değişmeyen ailedeki iktidar zeminini ve toplumun statüsel yaklaşımlarını kadınlar ve erkekler üzerinden sorguluyor.

  Aşk, hiçbir zaman ne öylesineymiş ne de boş yere.
  Acıysa, ne geçmişteymiş ne de gelecekte.
  O halde aşkı acıdan özgürleştirmek için, herkes birbiriyle
  yüz yüze gelmeli nihayetinde.

  Yüz Yüze, hayattaki düğümlerini çözüp kendi yolculuğuna yürüyenlere dair bir roman.

  9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?