Allan Percy

Allan Percy 1959 ABD doğumlu psikoloji ve spiritüellik üzerine yazılar yazan gazeteci bir yazardır. Francesc Miralles mahlasını kullanmaktadır. Allan Percy Alman Filolojisi mezunudur. Kişisel gelişim kitapları yayınlayan bir yayın evinde editör olarak çalışmıştır. El Pais, İntegral ve Cuerpomente dergilerine katkısı olan yazarın yayımlanmış yirmiden fazla kitabı bulunmaktadır. Kitapları dünya çapında bir çok dile çevrilmiştir.

 • Her Güne Bir Einstein

  HAYATINIZDA EINSTEIN’A YER AÇIN
  ÇÜNKÜ HİÇBİR YAN ETKİSİ YOKTUR!

  Hayatla nasıl baş edebileceğinizi gösteren 85 reçete

  Bu kitap ünlü biliminsanı Einstein’ın bilimsel çıkarımlarından yola çıkarak günlük hayatımızda hayatı nasıl anlamlı kılacağımızın, hayatla nasıl baş edeceğimizin ve hayatı nasıl doyasıya yaşayacağımızın sırrını veriyor. Bu biliminsanının buluşları son yüzyılda insanlık tarihini inanılmaz ölçüde değiştirdi. Einstein’ın çıkarımlarından oluşan 85 reçete sayesinde; çağımızın en etkili biliminsanından ilham alarak günümüzde karşı karşıya kaldığımız zorluklarla baş etmesini öğrenebiliriz.

  10,24
 • Her Güne Bir Platon

  Hayatla nasıl baş edebileceğinizi gösteren 80 reçete

  Filozoflar arasında mantık yürütme şeklimizi en çok etkilemiş olan şüphesiz ki Platon’un kendisidir. Düşünce tarihinden bahsederken sık sık “Platon zaten her şeyi söyledi,” demek çok da tuhaf olmaz ve Atinalı bu filozof günümüzde de geçerliliğini o kadar korumaktadır ki aforizmaları ve değerlendirmeleri sanki günümüzde kaleme alınmış gibidir.
  Bu kitaptaki pratik 80 reçete sayesinde Platon’un felsefesinden ilham alarak hayallerimizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşıp zamanımızı iyi değerlendirmenin ya da dostluklarımızın hayat boyunca tadını çıkarmanın yollarını bulabiliriz.

  10,24
 • Her Güne Bir Kafka

  Hayatla nasıl baş edebileceğinizi gösteren 99 reçete

  Bu kitapta Franz Kafka’nın felsefesine bakacağız. Ancak bu sefer edebi veya sosyal bir amaç uğruna değil de sadece daha iyi yaşamayı öğrenebilmek için. Bunun için her bölüm Franz Kafka’nın bir sözüyle açılacak, kendi günlük yaşamınızda uygulayabilmeniz için pratik veya psikolojik bir yorumla ilerlenecektir.

  Kafka felsefesinin bu taze ve özgün kursu, gündelik kargaşa ve fırtınalı süreçlerden neşenizi kaybetmeden çıkmanızı sağlayabilecek bir elkitabı gibidir.

  10,24
 • Her güne bir Shakespeare

  Dünya yazarları arasında hiçbiri hayatın en büyük mucizesinin gizemini Shakespeare kadar derinlemesine ele almamıştır. O, bütün tiyatro eserlerinde ve ünlü sonelerinde gönül işlerine öyle aydın bir perspektifle bakmıştır ki bunlar günümüzde bile vücudumuzun en güçlü kas parçasını anlayıp hayatımızı renklendirmemize yardımcı olmaktadır.

  Tam olarak hangi gün doğduğu bilinmese de 26 Nisan 1564 tarihinde vaftiz edildiği bilinen ve o tarihten 52 yıl sonra 23 Nisan 1616’da Stratford-upon-Avon kasabasında hayata veda eden William Shakespeare dünya edebiyatının en seçkin yazarlarından biri olarak kabul edilmektedir.
  İngiltere’nin milli sairi olarak da bilinen Shakespeare bilinen eserlerinin çoğunu 1589-1613 yılları arasında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihiydi. Daha sonra trajedilere yönelen Shakespeare’in en önemli eserleri Hamlet, Kral Lear, Romeo ve Juliet, Othello ve Macbeth’tir

  10,24
 • Her Güne Bir Nietzsche Stres, Korku ve Endişelere Karşı

  Hayatınızda felsefeye yer açın.
  Çünkü hiçbir yan etkisi yok!

  Hayatla nasıl baş edebileceğinizi gösteren 99 reçete.

  “Her Güne Bir Nietzsche” felsefe yoluyla stres, korku ve endişelerimizle nasıl baş edeceğimizi gösteren önemli bir kişisel gelişim kitabıdır.

  Bu kitap, ünlü düşünür Nietzsche’nin felsefesinden 99 damla alarak hayatı nasıl istediğiniz gibi yaşayabileceğinizi ve felsefeyi hayatınıza nasıl kolayca uygulayabileceğinizi öğrenebileceğiniz bir kullanma kılavuzu niteliğindedir.

  Felsefeyi anlamak ve öğrenmek için tek yapmanız gereken zihninizi açık tutmak, doğru soruları sormak ve düşünmek.

  Nietzsche’nin felsefesi gerek iş hayatında gerekse özel hayatta karşılaşılan yol ayrımlarında çıkışı bulmak için oldukça etkilidir. Çağımızın en etkili filozofunun düşüncelerinden ilham alarak günümüzde karşı karşıya kaldığınız stres ve korkularla savaşmayı öğreneceksiniz.

  10,24
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?