Ali Aktaş

Ali Aktaş, Araştırma - İnceleme, Deneme, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; FETÖ'nün Kumpası Bylock Zokası, Kalemin Gözyaşı olarak sayılabilir. Ali Aktaş kitapları; Mgv Yayınları, Sokak Kitapları Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ali Aktaş tarafından yazılan son kitap "FETÖ'nün Kumpası Bylock Zokası", Mgv Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 • Fetö’nün Kumpası Bylock Zokası

  Mağdurların yaşadıkları sanıyorum ki bu kitabın tarihe kalacak en önemli bölümüdür. O nedenle biz, mağdurlardan gelen metinleri hiç değiştirmeden vermeyi istedik. Mağdurların bize gönderdikleri metinler sadece bunlardan ibaret değil. Çok sayıda metin var ve hepsini yayınlamak bu kitabın hacmini aşardı. Belki ileride müstakil bir kitap haline getirilebilir.

  Hatta getirilmelidir de. Bunları okuyan bir kamu görevlisi “Bir daha asla böyle hatalara yol açmamalıyız.” demelidir. Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi bu hikâyeleri okuduktan sonra “İleride hâkim veya savcı olursam kimseden korkmadan hukuku uygulamalıyım ki bir daha böyle acılar yaşanmasın!” diyebilmelidir.
  Umarım yayınlayabildiklerimiz tarihten ders almamıza imkân verir.
  Mağdurların yaşadıklarını yayınlamaktaki amacımızı açıklarken İlber Ortaylı’nın güzel bir sözünü buraya aktarmamız lazım: “Tarihi bilelim ama geçmişin kinini tutmaktan çok, geleceği daha iyi kavramak için.” diyor yazar.

  5,40
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?