Ahmet Demir

Ahmet Demir, Kayseri'de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okulu burada tamamlamış daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İktisat Fakültesinde okumuştur. Edebiyat ve kitap macerası twitter sayesinde başlamıştır. 2014 yılında ilk kitabı olan "Yalnızlık Sek İçilir" Destek Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Daha sonra "Yıldızlar Sönünce ve Noktasızdır Sevmek" kitaplarını çıkarmıştır. Halen yazmaya devam eden Ahmet Demir'in son kitabı "Kayıp Günlük - Hesaplaşma" Sinova Yayıncılık tarafından okuyucularla buluşmuştur.

  • Osmanlı Padişahları

    “Ben, Sultan II. Mehmet Han, bundan böyle bütün Dünya´ya ilân ediyorum ki, Bosna Fransiskanları bu ferman ile benim korumam altındadır. Ve emrediyorum ki: Kimse bu insanlara veya kiliselerine zarar vermeyecek! Devletimde barış içinde yaşayacaklar. Göçmen haline gelmiş bu insanlar, güvende ve özgür olacaklar. Devletim sınırları içerisinde olan manastırlarına geri dönebilirler. Devletimden hiçbir önemli kimse, vezirler, kâtipler veya hizmetkârlar onların izzetlerini kıracak ya da onlara zarar verecek bir şey yapmayacaklar! Kimse onlara hakaret etmeyecek, tehlikeye atmayacak ya da kendilerine veya mallarına veya kiliselerine saldırmayacak!

    Ayrıca, bu insanların kendi memleketlerinden getirdikleri şeyler ve kimseler de aynı haklara sahiptir… Bu fermanı buyurarak, gökleri ve yeri yaratan Allah’ın ve onun Resûlünün ve ondan önceki 124,000 peygamberlerin adına kılıcım üzerine yemin ederim ki; hiçbir vatandaşım bu fermanın aksine hareket etmeyecek!”

    10,24
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?