Ahmet Anapalı

Ahmet Anapalı, Araştırma - İnceleme, Diğer, Diğer Kategoriler kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Masada Kaybedilen Vatan, Sorularla Bir Cihan İmparatoru Fatih Sultan Mehmed Han, Sultan Vahideddin Han olarak sayılabilir. Ahmet Anapalı kitapları; Profil Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Ahmet Anapalı tarafından yazılan son kitap "Sorularla Bir Cihan İmparatoru Fatih Sultan Mehmed Han", Profil Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Sorularla Bir Cihan Imparatoru Fatih Sultan Mehmed Han

    Çocuk yaştan itibaren payitaht ve cihan hâkimiyeti için kendisini yetiştiren II. Mehmed, 21 yaşında İstanbul’u fethederek Peygamber Efendimiz’in kutlu hadisine mazhar olan âlî bir şahsiyet… İstanbul surlarını yıkan şâhî topları icat eden, gemileri karadan yürüten bir mühendis, bir deha… Cesareti ile İstanbul’u fethederek cihad ve gazayı, güç elde ettiğinde zalimleşmeyerek hoşgörüsü ile insan haklarını Batı âlemine tanıtan bir lider… İstanbul’u dünyanın ilim ve kültür şehri hâline getiren, âlimlere kıymet veren, yedi dil bilen bir entelektüel…

    Bu kıymetli insanın ayrıntılı bir portresinin çizildiği elinizdeki kitapta; Ahmet Anapalı, Türker Akıncı’nın sorularını cevaplayarak okuyucuyu Fatih Sultan Mehmed Han’ı tanıyıp anlamaya ve onun aziz hatırasını yâd etmeye davet ediyor.

    9,09
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?