Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu

Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu, Edebiyat, Osmanlı Tarihi, Tarih kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dedem Abdülhamid Han (Ciltsiz), Dedem Abdülhamit Han, Sürgün olarak sayılabilir. Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu kitapları; Motto Yayınları, Yediveren Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu tarafından yazılan son kitap "Dedem Abdülhamid Han (Ciltsiz)", Yediveren Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

  • Dedem Abdülhamid Han

    Efendimiz Nebiler serveri Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’nın iltifatına mazhar olan Osmanlı soyunun son zamanlarında tahta çıkmış padişahlarından Halife-i Müslîmin Cennetmekân Sultan Abdülhamid Hân’ı şimdiye kadar pek çok kimse kendi bakış açısından anlatmıştır. Soyundan gelmekle ve torunu olmakla şeref duyduğum, ismini taşımakla da büyük bir sorumluluğun ağır yükü altına olan ben ise siz değerli okuyucularıma Rabbimizin lütfettiği kadar Dedem Cennetmekân Sultan Abdülhamid Hân’ı anlatmaya gayret edeceğim.

    Bir insanın büyüklüğünü anlamak için düşmanlarına bakın derler. Sultan Abdülhamid Hân’ın saltanatı boyunca kendisine düşman olanların yanı sıra aradan geçen bu kadar zamana rağmen hâlâ ona düşmanlıkta ısrar edenlerin zihniyet yapılarının benzerliği şaşırtıcıdır.

    Sultan Abdülhamid Hân ile ilgili olarak ideolojilerden arınmış bilgiye her zamankinden daha büyük bir ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü bu coğrafyada ayakta durmak zor bir iştir. Bunu başarabilmek ve aynı hatalara tekrar düşmemek için tarihimizde olan hadiseleri özellikle Sultan Abdülhamid Hân dönemindeki olayları hakikati ile öğrenmek ve öğretmek mecburiyetindeyiz. Bu düşünceler ile kaleme alınan “Dedem Abdülhamid Hân” kitabının önemli bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyim.

    11,39
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?