Sinem Gerger Akınal

Sinem Gerger Akınal 1985 yılında İstanbul'da doğmuştur. bebek ve Uyku markasının kurucusudur. Evli ve 1 çocuk annesidir. Sinem Gerger Akınal üniversite zamanlarından itibaren iş yaşamının içindedir. Büyük organizasyonların düzenlenmesinde görev almış özel bir kolejde rehberlik birimi sorumlusu olarak çalışmıştır. Kızının dünyaya gelmesi ile birlikte uykunun, ne kadar önemli olduğunu anlamıştır. Kızının uyku problemlerini çözmeye çalışırken yurt dışında oldukça popüler olan uyku eğitimini keşfetmiştir. Bu alandaki eğitimleri araştırmaya başlamıştır. Çok kapsamlı uyku danışmanlığı programı olan International Maternity and Child Consultant Institute'de eğitimini almıştır. Eğitiminden sonra vaka çalışmaları yapmış ve çalışma imkanı yakalamıştır. Amerika'da eğitim alırken dünya üzerindeki bir çok bebeğin uykusunu analiz edebilme imkanı yakalamıştır. Sinem Akınal anne&babaları bilinçlendirmek için yurt içinde bir çok seminere katılıyor bu alanda yazdığı makaleleri ve tv programları ile yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek isimli birde kitabı vardır.

 • Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek

  Tam kendinizi sıcacık yatağınıza bıraktınız yine bir ağlama sesi… Karnı tok, gazı yok. Altı temiz, pişik yok. Kucakta pışpış, ayakta salla, yatağına yatır, kaldır, yine yatır. Olmadı odada gezdir. En sevdiği oyuncağı eline tutuştur, pencereden baktır. Her gece saatlerce çırpın ve sonunda pes et.
  Her yöntemi denemenize rağmen sonuç huzursuz, mutsuz bir bebek ve zombiye dönüşmüş bir anne mi? Bunu tersine çevirmek ve kesintisiz gece uykularına sahip olmak mümkün.
  Uyku danışmanı Sinem Gerger Akınal’la uykuyla ilgili tüm kafa karıştırıcı sorular rafa kalkıyor. Bebekten bebeğe, anneden anneye değişen yöntemlerle, sınırlarınızı zorlamadan ve sinirlerinizi yıpratmadan sizi rahatlatacak ve bilinçlendirecek bir kitapla tanışmaya hazır olun. Bir de cin gibi etrafa bakan o minik gözlerin bir anda kapanıp bebeğinizin dinlendirici bir uykuya dalmasının size yaşatacağı huzura!
  Çünkü artık BEBEĞİNİZ UYKUYU ÇOK SEVECEK!

  “Dili ve yaklaşımı yumuşacık, anlaşılır, güvenilir, bebeğiniz ve kendiniz için doğru adres.”
  Ebru Akel

  “Uykuya geçişi kolaylaştırmanız, bebeğinizin kendi uyku ritmini oluşturmasını sağlayacak, büyüme ve gelişimini destekleyecektir. Her çocuğun uyku düzeni farklıdır. İşte yavrunuzun kendi düzenini keşfetmesine yardımcı olacak bir kitap…”
  Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt

  7,90