Simon Kernick

25 Ocak 1966 yılında İngiltere’nin Sloug eyaletinde doğdu. Ailesi ile birlikte Oxfordshire’da yaşamaktadır. Gerilim ve suç yazarı olan Simon Kernick Gillotts okuluna gitmiştir. Genç yaşlarda sanatçı olan arkadaşı Patrick Palmer ile birlikte kovboylar ve Hintliler hakkında küçük öykü kitapları yazdı. Öğrencilik yıllarında meyve toplama makinesi ve Noel ağacı koparıcısı yaptı. Beşeri Bilimler mezunudur. Simon Kernick küçük yaşlarından itibaren suç ve gerilim türünden roman yazmak isteğine sahipti.Bu alanda bir çok kısa öykü yazdı. 1992 yılında Londra’da Computing’e girdi ve genel müdür oldu. 4 yıl sonra yayın anlaşması için işten ayrıldı. Yayıncıların ilgili tekliflerine rağmen yazar bir anlaşma yapamadı. Daha sonra bir şirketin satış ekibine katıldı ve burada ilk kitap yayın anlaşmasını yaptı. Ülkemizde en sevilen eseri olan Son 48 Saat çok satanlar listelerinde yer aldı.

 • Son 48 Saat

  Akşam olmuş, geç saatte işten dönmüşsün ve ev karanlıklar içinde.
  İçeri adım atıyorsun ve telefon çalıyor. Cevap veriyorsun ve dünyan alt üst oluyor.
  On dört yaşındaki kızın kaçırılmış ve onu kaçıranlar yarım milyon sterlin istiyorlar. Parayı toparlaman için sana 48 saat veriyorlar. Eğer polisi ararsan kızın ölecek.
  Çaresiz bir şekilde sakin kalmaya çalışırken kocanın –iki yıl önce evlendiğin adamın- da kaybolduğunu fark ediyorsun.  Ama o, kızının kaçırılmasına karışmış olamaz. Yoksa olabilir mi?
  Bu kâbus devam ederken sadece iki şeyden eminsin; kızını canlı bir şekilde geri getirmek için her şeyi yapabileceğinden ve zamanın tükendiğinden…

  “Simon Kernick ayağını gazdan hiç çekmeden yazıyor. Sıkı tutunun!”
  Harlan Coben

  8,90